Naplánuj si letní brigádu v USA už dnes!
21. 09. 2019, Kategorie Rady a návody
329 shlédnutí

Naplánuj si letní brigádu v USA už dnes!

Redakce

Léto plné slunce, vody a zážitků je sotva za námi a můžete o něm už jedině snít. Všichni studenti se pomalu vrací do koloběhu povinností a světýlkem na konci tunelu je... další léto! Jestli tě baví poznávat nové lidi, cestovat, učit se nové věci, můžeš si už teď naplánovat, kam povedou tvoje další kroky. Pracuj v zahraničí, a to rovnou v zemi neomezených možností, v Americe!

Splň si svůj americký sen

Pokud sníš o tom, že strávíš celé léto v zemi neomezených možností, poznáš spoustu lidí z celého světa, zlepšíš si angličtinu, přivyděláš si na další školní rok a nasbíráš zážitky na několik měsíců dopředu, není nic jednoduššího. Work and travel je nejlepší způsob, jak prožít léto v USA. Programu se každý rok zúčastňují stovky studentů vysokých škol. A co to Campleaders vlastně je? Jde o práci v dětských táborech, které mají ve Spojených státech tradici už od 19. století a jsou neoddělitelnou součástí tamější kultury. Navštěvuje je většina dětí, lehko se stane, že potkáte táborníky, kteří jezdí na stejné místo jako jejich rodiče a prarodiče.


Co ti dá práce v kempu?

Pokud to nezažiješ na vlastní kůži, nepochopíš. To ti řekne každý, kdo má zkušenost s prací v letním táboře v USA. Příletem začne tvoje velké letní dobrodružství. Konečně zažiješ nefalšované multi-kulti, poznáš lidi z celého světa, se kterými budeš v táboře pracovat. Poznáš americkou kulturu ze všech možných i nemožných stránek. Zdokonalíš si angličtinu. Naučíš se postarat sám o sebe. Během volných dní můžeš s novými kamarády cestovat, objevovat bližší i vzdálenější okolí, ochutnávat jídlo, vyzkoušet si aktivity, které kemp nabízí. 10 týdnů uteče jako voda a ty už se budeš loučit s novými kamarády, super prostředím a plánovat další pobyt. Přátelství, která tu vznikají, bývají na celý život. Zkušenosti, které tu získáš, tě posunou nejen po osobní, ale taky profesionální stránce.


Abys mohl během léta vycestovat do USA, musíš splnit několik podmínek:

  1. Před vycestováním do USA jsi oficiálně dospělý. Stačí věk 18 let, není třeba 21.
  2. Jsi studentem denního studia na některé z českých univerzit nebo vysokých škol.
  3. Krom zábavy a cestování jsi ochotný 9-10 týdnů pracovat. Bez práce nejsou koláče, resp. peníze na pobyt v USA.
  4. Domluvíš se anglicky alespoň na základní úrovni tak, abys objednal burger a hranolky v restauraci.
  5. Nikdy jsi neměl problém se zákonem a máš čistý trestní rejstřík.
  6. Cítíš se fyzicky a psychicky natolik způsobilý, abys zvládl práci a odloučení od nejbližších.

Práce šitá na míru

V průběhu 10 týdnů, které strávíš prací v kempu, budeš dělat práci, kterou si vybereš před svým odjezdem do Ameriky. Můžeš působit jako Support Staff – pomocný personál. Tahle pozice je určená pro studenty, kteří nemají angličtinu na tak vysoké úrovni a preferují fyzickou práci v mezinárodním kolektivu z celého světa. Nabídka je široká, můžeš se stát pomocníkem v kuchyni, číšníkem, údržbářem, zahradníkem, řidičem nebo pracovat v administrativě. Pokud tě láká práce přímo s dětmi, pak je pro tebe pozice vychovatele nebo pozice Camp Counselour či specialista na různé druhy aktivit, většinou sportovních. V tom případě je nutné umět anglicky tak, abyste byli schopni v angličtině tyto aktivity vyučovat. Ať už jde o aktivity pohybové a nebo třeba umělecké, divadelní, taneční, v týmu Activity Specialist najdeš svoje místo. Významnou a velmi potřebnou pozicí je Special needs counselour – vychovatel pro děti se speciálními výchovně – vzdělávacími potřebami. Ten má za úkol pomáhat dětem v jejich každodenních aktivitách na táboře, provázet je jednotlivými aktivitami, dělat jim společnost, starat se o ně. Výhodou je zkušenost s prací se zdravotně znevýhodněnými osobami. Je to výborná zkušenost pro studenty speciální pedagogiky, psychologie a podobných oborů. Tak co, je některá z pozic přímo pro tebe?

Jak začít?

Když chceš vyzkoušet Work and travel USA, nenechávej to na poslední chvíli. Lehko se ti pak může stát, že za 5 minut 12 už nenajdeš práci a místo podle tvých představ. Začni všechno řešit hned, na jaře už může být pozdě. Nápomocní ti budou zaměstnanci, kteří mají s programem zkušenosti. Mohou ti poskytnout přesné a ověřené informace o průběhu programu, podmínkách a budou ti cennými rádci v průběhu registračního a výběrového procesu. Buď i ty jedním z 50 000 lidí z celého světa, kteří se rozhodli prožít pracovně – cestovatelské léto v USA.

Tak na co ještě čekáš? Jdi na http://www.campleaders.com/cz a začni svůj registrační proces, který ti zajistí nejlepší léto tvého života už teď!

Oblíbené články

5 tipů, jak mít na vše více času 5 tipů, jak mít na vše více času

12 fantastických obrázků nenarozených živočichů ještě v děloze 12 fantastických obrázků nenarozených živočichů ještě v děloze

4 pokojové rostliny, které kvetou i v zimě 4 pokojové rostliny, které kvetou i v zimě

5 důvodů, proč jet na výlet vlakem 5 důvodů, proč jet na výlet vlakem

6 potravin, které můžete zdravě nahradit avokádem 6 potravin, které můžete zdravě nahradit avokádem

10 věcí, které pravděpodobně recyklujete špatně 10 věcí, které pravděpodobně recyklujete špatně

4 místa, kde je radost se učit 4 místa, kde je radost se učit

4 důvody, proč si dodat odvahu a studovat v zahraničí 4 důvody, proč si dodat odvahu a studovat v zahraničí

5 způsobů, jak zůstat stále plní optimismu 5 způsobů, jak zůstat stále plní optimismu

4 další věci, které vás na vysoké škole překvapí 4 další věci, které vás na vysoké škole překvapí

5 nejlepších komedií pro ženy 5 nejlepších komedií pro ženy

 Helper: rodinný kalendář i místo pro sdílení fotek s nejbližšími Helper: rodinný kalendář i místo pro sdílení fotek s nejbližšími

Komentáře

    Vložit nový komentář