5 rad, jak pečovat o pokožku pod rouškou
12. 05. 2020, Kategorie Móda a krása
188 shlédnutí

5 rad, jak pečovat o pokožku pod rouškou

Péťa Šolajová

Nošení ústenky, roušky či respirátoru se v posledních týdnech stalo povinností, nad kterou už téměř nikdo z nás nepřemýšlí. Přestože pravidla pro její využívání se již pomalu uvolňují, stále ještě existuje řada míst, kde je rouška na tváři povinná. Tato povinnost s sebou přináší i řadu nepříjemností spojených se zanesenou pokožkou, jako jsou lišeje, akné a zanícené póry. Vlhko a teplo, které se pod rouškou tvoří, totiž podporuje vznik bakterií a větší vylučování potu. Otázka tedy zní: Jak se správně starat o pokožku pod rouškou, aby se vám tyto nepříjemnosti vyhnuly?

1) Zapomeňte na líčení pod roušku

5 rad, jak pečovat o pokožku pod rouškou

Pokud víte, že budete většinu dne fungovat s ústenkou na tváři, úplně se pod ni přestaňte líčit. Zapomeňte na make-up, rtěnky, pudry či jinou dekorativní kosmetiku. Věřte tomu, že se bez ní docela dobře obejdete. Jakmile se vám totiž pleť pod rouškou zpotí a zapaří, začnou se vám zároveň i zanášet póry. Dekorativní kosmetika je tak vlastně jen další nečistotou, která může natropit škodu. 

2) Oplachujte si obličej vlažnou vodou

Pokud máte tu možnost, oplachujte si obličej tak často, jak to jen jde. Stačí vám k tomu obyčejná voda a čisté ruce. Odstraníte si tak z pleti různé nečistoty a maz, které se vám pod rouškou usazují v mnohem vyšší koncentraci, než jste normálně zvyklí. Zároveň, pokud netrpíte na podrážděnou pleť, můžete si dvakrát do týdne dopřát i peeling. Ten totiž pleť vyčistí opravdu do hloubky.

3) Nezapomínejte na hydrataci

5 rad, jak pečovat o pokožku pod rouškou

Každé ráno a každý večer dopřejte vaší pleti bonus v podobě pleťového mléka a tonika. Jednak tím odbouráte i odolnější nečistoty, jednak pleti dopřejete hloubkovou hydrataci a péči, kterou si v současné situaci jistě zaslouží. Nezapomínejte přitom ani na rty a přetřete je hydratačním nebo zklidňujícím jelením lojem!

4) Podrážděnou pleť zklidněte

Lidé, kteří mají citlivou pleť nyní jistě trpí na tzv. lišeje, které se tvoří na obličeji. Na vině je fakt, že materiál roušky se otírá o jejich pokožku. Pokud je to i váš případ, oplachujte si obličej borovou vodou s glycerinem (jinak známou jako tzv. Jarischův roztok), výborně ale funguje i zinková mast. Ta se často používá i v boji s atopickým ekzémem. 

5) Zacházejte s rouškou správným způsobem

Pokud chcete pro svoji pleť jen to nejlepší, mějte na obličeji vždy čistou roušku. Vyvarujte se toho, abyste ji zbytečně nosili na místech, kde jste sami (např. při procházce v lese). V takových případech si ji raději stáhněte a nechte vaši pleť volně dýchat. To je totiž nejlepší, co pro ni můžete udělat.


Přečtěte si také 13 tipů pro dokonalou pleť!

Oblíbené články

3 typy jarních tónů pleti 3 typy jarních tónů pleti

3 rady, jak zvládnout smart casual dress code 3 rady, jak zvládnout smart casual dress code

5 fint, díky kterým budete mít krásné obočí 5 fint, díky kterým budete mít krásné obočí

 Parní lázeň je zázrak! Parní lázeň je zázrak!

4 velká jména české módní scény! Tito návrháři sklízí úspěch na mnoha frontách 4 velká jména české módní scény! Tito návrháři sklízí úspěch na mnoha frontách

5 rad, jak pečovat o pokožku pod rouškou 5 rad, jak pečovat o pokožku pod rouškou

3 typy letních tónů pleti 3 typy letních tónů pleti

5 barev, které ovládnou rok 2017 5 barev, které ovládnou rok 2017

Komentáře

    Vložit nový komentář