4 rady, jak si zpříjemnit cestu letadlem
14. 06. 2018, Kategorie Rady a návody
756 shlédnutí

4 rady, jak si zpříjemnit cestu letadlem

Péťa Stenzelová

Období letních dovolených je konečně tady. Také už se těšíte, až si sbalíte kufr, nasednete do letadla a odletíte k nejbližšímu azurovému moři, které bude obklopené bílou písčitou pláží? Pokud ano, jistě nám dáte za pravdu, že vaši dovolenou snů si nechcete kazit žádným zbytečným stresem. Pročtěte si proto naše rady, jak absolvovat cestu letadlem v klidu, pohodě a s nonšalantním úsměvem na rtech.

1) Buďte minimalisté

4 rady, jak si zpříjemnit cestu letadlem

Každá žena to zná – na dovolenou potřebuje tolik věcí, že tomu občas ani sama nevěří. Polovinu z nich poté z kufru vůbec nevytáhne. Každá letecká společnost má povolenou hranici hmotnosti zavazadla, např. 5 kg na osobu. Pokud ji překročíte, musíte za kufr platit. Právě z tohoto důvodu se vyplatí myslet při balení minimalisticky. Počítejte také s tím, že na dovolené budete nakupovat, je proto dobré mít v kufru nějaké místo navíc, které posléze poslouží pro nové věci.


Tip pro ženy: Během balení vám pomůže modelově vyskládat oblečení na každý den vašeho pobytu. Nebudete tak vozit nic navíc.

2) Chraňte svá zavazadla

Na ideální dovolenou toho většinou potřebujete trochu víc, než jen plavky a knihu. Do kufru často ukládáte důležité hygienické potřeby, drobné cennosti, drahé oblečení a léky. Je proto na místě takový obsah chránit. Kufr proto zabezpečte visacím zámečkem a obalte jej navíc potravinářskou fólií. Jednak se díky tomu nikdo nedostane dovnitř, jednak vám kufr nikdo nepoškrábe a neumaže.


Mimochodem, pokud cestujete do USA, budete na takovou ochranu bohužel muset zapomenout. Zavazadla totiž musí být ze zákona přístupná kvůli bezpečnostní kontrole.

3) Pečlivě si připravte příruční zavazadlo

4 rady, jak si zpříjemnit cestu letadlem

Na palubu letadla si s sebou nesmíte vzít celou řadu věcí, dobře si proto načtěte pravidla vaší letecké společnosti. Mohli byste přijít např. o drahý parfém, což by vám jistě znepříjemnilo začátek dovolené. Dobře proto zvažte, co se vám bude na palubě hodit, a co naopak vůbec nepotřebujete. Dobré je mít po ruce léky, nebo třeba dioptrické brýle a kapky do očí (v letadle je totiž velmi suchý vzruch). Stejně tak můžete mít miniatury hygienických potřeb, jako je krém na ruce, osvěžovač dechu, nebo třeba vlhčené ubrousky. A nezapomeňte, že se budete potřebovat něčím zabavit – přibalte si proto třeba knihu, sluchátka, nebo třeba křížovku.


4) Dbejte na své pohodlí

4 rady, jak si zpříjemnit cestu letadlem

Letecké společnosti se svým pasažérům snaží cestu co nejvíc zpříjemnit, nemohou ale myslet na všechno. Přibalte si proto i takové drobnosti, jako jsou špunty do uší, šátek na krk (kvůli klimatizaci), pásku na oči, nebo ponožky. Ano, čtete správně. Během letu totiž vlivem změn tlaku mohou nohy natékat. Pokud si vyzujete boty, mohla by vám být zima, teplé ponožky jsou proto nutností.

 

Pokud nevíte, kam vyrazit na dovolenou, přečtěte si náš článek Azorské ostrovy - exotika v Evropě!

Máte domácího mazlíčka?
Ano (75 %)
Ne (19 %)
Nevím (5 %)

Oblíbené články

5 tipů, jak si usnadnit přípravu do školy 5 tipů, jak si usnadnit přípravu do školy

25 dalších způsobů jak zhubnout 25 dalších způsobů jak zhubnout

11 dalších rad, jak najít vnitřní klid a být šťastnější 11 dalších rad, jak najít vnitřní klid a být šťastnější

6 knih pro mladé, které vás nadchnou nejen svým přebalem 6 knih pro mladé, které vás nadchnou nejen svým přebalem

8 nejlepších účesů z copů - postupy krok za krokem 8 nejlepších účesů z copů - postupy krok za krokem

 Recept na zdravý středomořský banánový chlebíček Recept na zdravý středomořský banánový chlebíček

12 způsobů využití coly v naší domácnosti 12 způsobů využití coly v naší domácnosti

7 tipů, jak přežít dlouhou cestu letadlem 7 tipů, jak přežít dlouhou cestu letadlem

10 věcí, které pravděpodobně recyklujete špatně 10 věcí, které pravděpodobně recyklujete špatně

 Helper: rodinný kalendář i místo pro sdílení fotek s nejbližšími Helper: rodinný kalendář i místo pro sdílení fotek s nejbližšími

 Proč je mlsání se sladidlem xylitol zdravé Proč je mlsání se sladidlem xylitol zdravé

6 nápadů, co dělat, když je venku zima 6 nápadů, co dělat, když je venku zima

Komentáře

    Vložit nový komentář