Jak si zachovat zdravý rozum při omezení volného pohybu
17. 03. 2020, Kategorie Rady a návody
208 shlédnutí

Jak si zachovat zdravý rozum při omezení volného pohybu

http://frame.bloglovin.com/?post=7374889175&blog=2194311&frame_type=none

Právě teď zažíváme omezení volného pohybu a osobních mezilidských kontaktů, které jsme si dříve ani nedovedli představit. Vyžaduje se od nás ohleduplnost k ostatním i k sobě samotným. Mnoho lidí si zpočátku pomyslelo: „Proboha, nebudu moci týdny ven? Jak to přežiju?“ Co dělat, aby se v takové situaci člověk nezbláznil? Možná se vám bude hodit následující inspirace.

 Jak si zachovat zdravý rozum při omezení volného pohybu

Pusťte se do čtení. Každý má doma určitě spoustu knih, které se chystá přečíst, ale zatím se k tomu nedostal. Teď je ta pravá chvíle se do nich ponořit. Když je celá rodina uvězněná doma, knížka vám poskytne mentální únik. Určitě je to lepší než sledovat nonstop zprávy. Kromě knih, které máte v knihovně, si můžete opatřit e-knihy pro čtečky Kindle, nebo najít zajímavou literaturu na Internetu. Některé knihovny zpřístupnily své fondy online a některé instituce zpřístupnily online své digitální archivy časopisů.

Stejně tak je to s filmy, seriály a dokumentárními pořady. Kolik z nich už máte v plánu shlédnout, protože jste na ně slyšeli skvělá doporučení od svých přátel? Televize nabízí nepřeberné množství kanálů (UPC poskytl některé své kanály zdarma). Dalšími zdroji jsou například Netflix a HBO. Člověk by se na ně mohl dívat donekonečna! Určitě se hodí něco optimistického, nadarmo se neříká, že „veselá mysl je půl zdraví“.

 Jak si zachovat zdravý rozum při omezení volného pohybu

Využijte cvičení doma. Pro mnoho lidí je cvičení důležitá aktivita, a může jim zásadně chybět návštěva fitka. Žijeme však ve světě, kde jsou domácí cvičení doslova na dosah ruky. Různá studia nabízejí slevy na své kurzy na Internetu, nebo je poskytují úplně bezplatně. Také kanál YouTube má stovky bezplatných cvičení. Např. na cvičení jógy jsou domácí podmínky zcela postačující. A když na vás přijde únava, klidně si zdřímněte. Dostatek spánku je pro zdraví také důležitý.


Jděte na chvíli ven (ale udržujte bezpečnou vzdálenost od ostatních a nezapomínejte na ochrannou masku). Trochu čerstvého vzduchu a sluníčka (ať už v parku nebo na vlastním dvorku) dělá zázraky!

 Jak si zachovat zdravý rozum při omezení volného pohybu

Setkávejte se se svými přáteli a rodinou virtuálně. Naplánujte si schůzky se svými blízkými prostřednictvím Skype, Messengeru nebo telefonu, abyste zůstali ve spojení a v pohodě. Udělejte si kávu a popovídejte si se svým miláčkem.

Věnujte se činnostem, které je potřeba udělat kolem vašeho bytu nebo domu či zahrádky. Můžete zvelebit svůj domov. Někteří kutilové se už nemohou dočkat!


Věnujte se svým projektům. To se nemusí týkat všech, ale např. pro bloggery je to skvělý čas, abyste pokročili v blogu, příspěvcích na sociálních médiích, editoriálních kalendářích atd.

 Jak si zachovat zdravý rozum při omezení volného pohybu

Užijte si vzácný čas se svou rodinou. Budete delší čas se svým partnerem a dětmi. Věnujte se jim, s dětmi můžete hrát různé hry a vymýšlet různorodé tvořivé činnosti.

Naučte se nějaké nové recepty. Obchod s potravinami neměl to, co jste chtěli? Vyzkoušejte nějaké recepty se surovinami, které máte, nebo improvizujte s věcmi, které se vám podařilo najít. Nebo zkuste další recepty jen proto, že je skvělý čas na kreativitu v kuchyni!

 Jak si zachovat zdravý rozum při omezení volného pohybu

Věřím, že pro vás budou užitečné některé nápady, jak si udržet duševní pohodu během omezení přímých osobních kontaktů. Je to pro náš svět těžké, každý si dělá starosti a bojí se. Buďme k sobě navzájem laskaví. Zkontrolujme rodiče a starší sousedy. Když něco potřebují, zkusme jim pomoci. Udržujme si informovanost o aktuální situaci. Když budeme dodržovat opatření k omezení volného pohybu, ohrožující zdravotní situace se tím dříve zlepší.

Jestli se rádi díváte na romantické filmy, vyberte si některý milostný příběh ze seznamu v článku 10 nejromantičtějších filmů, které musíte vidět Zažijete skutečnou a ověřenou kvalitu!

 

 

Oblíbené články

7 romantických komedií, které vám zpestří karanténu 7 romantických komedií, které vám zpestří karanténu

4 rady, jak si užít svatbu bez stresu 4 rady, jak si užít svatbu bez stresu

4 tipy, jak si přivydělat při studiu 4 tipy, jak si přivydělat při studiu

5 minut: investice do štěstí 5 minut: investice do štěstí

5 rad, jak vyhrát nad prokrastinací 5 rad, jak vyhrát nad prokrastinací

4 rady, jak si zpříjemnit cestu letadlem 4 rady, jak si zpříjemnit cestu letadlem

21 věcí, kterým rozumí jen věční opozdilci 21 věcí, kterým rozumí jen věční opozdilci

7 tipů, jak přežít dlouhou cestu letadlem 7 tipů, jak přežít dlouhou cestu letadlem

5 důvodů, proč jsou čerstvé bylinky skvělá volba 5 důvodů, proč jsou čerstvé bylinky skvělá volba

3 tipy, díky kterým budete mít úspěšný web 3 tipy, díky kterým budete mít úspěšný web

8 principů, jak zvládají velmi úspěšné ženy své pátky 8 principů, jak zvládají velmi úspěšné ženy své pátky

3x 'ano' vánočním svátkům bez zbytečného stresu 3x 'ano' vánočním svátkům bez zbytečného stresu

15 pravidel flirtu aneb jak dostat chlapa, který se vám líbí 15 pravidel flirtu aneb jak dostat chlapa, který se vám líbí

7 tipů jak odpustit a zapomenout 7 tipů jak odpustit a zapomenout

Komentáře

    Vložit nový komentář