8 rad, jak se bezbolestně rozejít s partnerem
Publikováno dne 21. 01. 2019, Kategorie Vztahy
434 shlédnutí

8 rad, jak se bezbolestně rozejít s partnerem

http://time.com/5406794/how-to-break-up-with-someone/

Troufám si říct, že skoro každý to známe. Rozchod – tu bolestivou část života, kterou jsme museli už tolikrát překonat. Jak to ale udělat, když se chcete s partnerem rozejít vy, ale nechcete, abyste se rozhádali „na život a na smrt“ a stali se z vás nepřátelé? Jak neranit srdce toho druhého tak moc a zůstat třeba i přátelé? Rádi vám poradíme!

1) Důležité je načasování

Samozřejmě doba, jako jsou narozeniny, výročí či jiné významné datumy jsou naprosto tabu – to víme přeci každá. Nicméně, neřešte tento problém ani na společné dovolené, i když by se dalo říci, že ten druhý alespoň bude více uvolněný a lépe naladěný. Nekažte mu tento zážitek. Vždy, když pojede na další dovolenou, tak si na tento rozchod vzpomene – a bude to brát od vás jako zradu.

Samozřejmě, pro druhého nebude žádný okamžik ten správný, pokud to ovšem ve vašem vztahu necítí stejně jako vy a určitě vám toto načasování vyčte. Nicméně s odstupem času si uvědomí, co se vlastně stalo a ocení, že jste to na něj nevybalila třeba v neděli večer.


2) Postavte se tomu čelem!

8 rad, jak se bezbolestně rozejít s partnerem

Jasně, řešit problémy tváří v tvář není nic jednoduchého, a ne každý na to má odvahu – vy ji ale budete muset sebrat. Není totiž nic více ponižujícího, než když vám přijde „rozcházející SMSka“ či email. Pokud tedy chcete zachovat mezi vámi i po rozchodu klid zbraní, zapomeňte na toho zbabělce tam vzadu ve vás, seberte rozum do hrsti, hlavu vzhůru a směle na to – vždyť váš protějšek si přeci trochu respektu zaslouží.

3) Nenechávejte si to na doma

8 rad, jak se bezbolestně rozejít s partnerem

Je vědecky prokázáno, že jak ženy, tak i muži komunikují více otevřeně a srdečněji, jsou-li někde na veřejnosti než v uzavřené místnosti. I v případě, že by to váš partner nevzal zrovna nejlíp, si můžete být jista, že v polo-otevřeném prostoru bude držet své emoce více na uzdě. Také odejít z tohoto prostoru je mnohem jednodušší, než odejít ze společného bytu nebo z auta.

4) Zapomeňte na minulost!

8 rad, jak se bezbolestně rozejít s partnerem

Pokud se chcete s partnerem rozejít, máte k tomu jistě pádný důvod. Proto mu jej sdělte přímo a jasně a nepodbarvujte jej problémy z minulosti. Ne, určitě se s ním nerozcházíte, protože se loni otočil za pěknou slečnou či flirtoval se servírkou. Zapomeňte na křivdy dob minulých – kdo je bez viny, hoď kamenem se říká. Pokud nechcete, aby se váš partner začal bránit a vytahoval vaše minulostní prohřešky, nechte to spát – vždyť to už je promlčeno.

5) Nepodvádějte!

Buďte ke svému partnerovi čestná. Pokud jej opouštíte proto, že jste prostě poznala někoho jiného a zamilovala jste, nepodlehněte tomuto pokušení do té doby, než se se svým partnerem rozejdete. Ano, podvádění je tak lákavé – to víme také všechny – ale ty výčitky svědomí za to přeci nestojí. A lhát také nechcete! Co by se stalo, kdyby vás partner u nevěře přichytal – i když se s ním chcete rozejít? Jistě by to bylo o hodně horší, než když mu to všechno upřímně řeknete.


6) Zapomeňte na výčitky

8 rad, jak se bezbolestně rozejít s partnerem

Pokud se chcete rozejít v klidu, bude už jen na vás, jak tento rozchod pojmete. Nejlepší volbou je vzít určitou část problémů na sebe a nesnažte se partnera obviňovat. To ho samozřejmě vytočí a z klidného rozchodu se velice rychle stane kovbojka na pokračování.

7) Buďte shovívaví

Rozchod není nic příjemného ani pro vás, natož tak pro vašeho partnera. Stejně jako ostatní aspekty a změny ve vašem životě jsou soukromou věcí, tak i rozchod by měl zůstat jen mezi vámi a těmi nejbližšími okolo vás. Rozhodně zapomeňte na fenomén dnešní doby – sociální sítě. Vystavíte tak vašeho partnera trapným situacím a dostanete ho do stavu, kdy se bude cítit ještě hůř než ve chvíli, kdy jste se s ním rozešla.


8) Zlaté pravidlo na závěr

Jak se říká – vžijte se to kůže partnera, se kterým se zrovna rozcházíte a jednejte s každým tak, jak byste chtěla, aby bylo jednáno s vámi. Pokud víte, že to, co chcete říci, by vám ublížilo, neříkejte to. Sice si na chvíli ulevíte, ale za čas by vás to mohlo mrzet a pozdní lítost je už „houby platná“. Připravte se tedy předem a uvědomte si nejenom, co chcete říci, ale hlavně to, co říci nechcete!

Hlavně si při rozchodu udržte odstup a chladnou hlavu. Samozřejmě, že se dostanete do emocionální pasti, pokud to váš partner nečeká nebo nejlépe – necítí stejně, jako vy. Myslete na to, že za nějaký čas se budete chtít za tímto rozchodem ohlédnout zpátky a vědět, že jste udělala všechno správně.

Staňte se fanouškem naší stránky a už nepřijdete o žádný článek:
Pijete alkohol každý týden?
Ano (22 %)
Ne (73 %)
Nevím (4 %)

Oblíbené články

5 důvodů, proč nechat květiny, aby mluvily za vás 5 důvodů, proč nechat květiny, aby mluvily za vás

6 otázek finančního rázu, které byste si měli s partnerem vyjasnit ještě před svatbou 6 otázek finančního rázu, které byste si měli s partnerem vyjasnit ještě před svatbou

7 věcí, které se skuteční muži nebojí udělat 7 věcí, které se skuteční muži nebojí udělat

5 dalších zajímavostí o britské královské rodině 5 dalších zajímavostí o britské královské rodině

6 tipů na udržení romantiky a vášně v trvalém partnerském vztahu 6 tipů na udržení romantiky a vášně v trvalém partnerském vztahu

8 důvodů, proč holky dávají klukům kopačky 8 důvodů, proč holky dávají klukům kopačky

 Jak sbalit kluka - varování Jak sbalit kluka - varování

 Chcete si něco začít s kolegou z práce? – Tyhle okolnosti dobře zvažte Chcete si něco začít s kolegou z práce? – Tyhle okolnosti dobře zvažte

21 signálů, že mu jde jen o sex 21 signálů, že mu jde jen o sex

10 věcí, které muži dělají v posteli špatně 10 věcí, které muži dělají v posteli špatně

12 nejlepších věcí na faktu, že jste v létě single 12 nejlepších věcí na faktu, že jste v létě single

 Návod jak sbalit kluka v sedmi bodech - 4) Posuňte se ve vztahu dál Návod jak sbalit kluka v sedmi bodech - 4) Posuňte se ve vztahu dál

10 důvodů, proč byste svého bývalého rozhodně neměla brát zpátky 10 důvodů, proč byste svého bývalého rozhodně neměla brát zpátky

10 věcí, které zásadně odlišují ženy od mužů a naopak 10 věcí, které zásadně odlišují ženy od mužů a naopak

8 rituálů, které patří k pravé svatbě 8 rituálů, které patří k pravé svatbě

5 způsobů, jak poslouchat své instinkty při hledání partnera 5 způsobů, jak poslouchat své instinkty při hledání partnera

Komentáře

  Vložit nový komentář

  Další zajímavé

  5 zásad zdravého pitného režimu 5 zásad zdravého pitného režimu

   Tipy, jak dosáhnout úspěchu při vyjednávání Tipy, jak dosáhnout úspěchu při vyjednávání

  6 nápadů, co dělat, když je venku zima 6 nápadů, co dělat, když je venku zima

  4 největší mýty o čokoládě 4 největší mýty o čokoládě

  10 důvodů, proč jsou muži nevěrní 10 důvodů, proč jsou muži nevěrní

  5 dalších zajímavostí o britské královské rodině 5 dalších zajímavostí o britské královské rodině

  4 další tipy jak flirtovat na facebooku 4 další tipy jak flirtovat na facebooku

   Je třeba se vždy omlouvat? Rozdíl mezi manipulativní a upřímnou omluvou Je třeba se vždy omlouvat? Rozdíl mezi manipulativní a upřímnou omluvou