7 tipů, jak překonat osamělost v předvánočním čase
Publikováno dne 04. 11. 2019, Kategorie Vztahy
117 shlédnutí

7 tipů, jak překonat osamělost v předvánočním čase

https://www.mindbodygreen.com/articles/how-to-keep-your-energy-high-during-fall-and-winter-seasons

Poslední čtvrtletí roku může u mnoha lidí vyvolávat smíšené emoce, včetně silných pocitů osamělosti a izolace. Studie, kterou provedl minulý rok Health Resources & Services Administration (Institut zdravotnických zdrojů a služeb) odhalila, že v Americe se rozmáhá „epidemie osamělosti“. Z další studie zveřejněné v časopise International Psychogeriatrics vyplývá, že tři čtvrtiny Američanů pravidelně zažívají střední až vysokou úroveň vnímání osamělosti. Obě studie odhalily, že na podzim a během svátků pocity osamělosti vrcholí.

Osamělost je bolestná emoční reakce způsobená nedostatkem uspokojivých vztahů. Můžeme se buď těmto pocitům poddat, nebo hledat metody, které nás povzbudí, abychom mohli rok zakončit pozitivně.

Zde je několik nápadů, jak to udělat:

1) Naplánujte přitažlivé aktivity na dobu, kdy víte, že budete sami

7 tipů, jak překonat osamělost v předvánočním čase

Najděte způsoby, jak se zaměstnat v obdobích, kdy se tradičně cítíte nejvíce izolovaní. Jak se dny zkracují a dříve se stmívá, mohou být dlouhé večery nejnáročnějším obdobím dne, kdy chcete předejít osamělosti. Pokuste se předem naplánovat své večery i víkendy. Může to zahrnovat aktivity s přáteli - večeře, koncerty, kurzy a jiné skupinové akce - ale můžete plánovat také činnosti, které vás baví, i když jste sami.

Podzim je skvělý čas začít číst novou knihu, začít provozovat nový koníček nebo naplánovat renovaci bytu. Také můžete vyhledat samostatné akce mezi jinými lidmi, protože to také sníží pocity izolace. Chodit do divadel, do muzeí, do kina a na sportovní akce sami je skvělou příležitostí být ve společnosti dalších lidí a zároveň být nezávislí a aktivní.

2) Naplánujte si jídlo ve společnosti ostatních

Buďte stateční a oslovte některé své známé, abyste zjistili, zda má někdo zájem o setkání. Buďte proaktivní. Pamatujte, že kontakt s lidmi nemusí znamenat, že máte společnost ve všech okamžicích dne. Stačí mít společnost a konverzaci jen někdy, a to samo o sobě způsobí, že se celkově budete cítit méně osamělí.

3) Naplňte volný čas něčím jiným, než jsou sociální média

7 tipů, jak překonat osamělost v předvánočním čase

Netravte všechen čas na sociálních sítích. To není dobrý nápad. Když budete pořád sledovat sociální média, abyste zjistili, co ostatní podnikají, budete se jen cítit izolovanější. Může to také snížit pravděpodobnost, že někoho oslovíte, protože vás může odradit to, co vidíte. Osvoboďte svou mysl, abyste jednali spontánně.


4) Přezkoumejte v podzimní sezóně vaše cíle

Je těžší cítit osamělost, když jste pro něco nadšení! Zvažte, že strávíte toto období přezkoumáním všech cílů, které jste si pro rok stanovili, osobních i profesionálních. Upřímně posuďte, jak si vedete s dosahováním každého cíle. Některé z vašich cílů byly pravděpodobně naplánovány už dávno, a nyní s odstupem času máte realističtější pohled na to, co je třeba upřednostnit. Soustřeďte se na ty cíle, které jsou pro vás dosažitelné v krátkodobém horizontu.

5) Choďte ven

7 tipů, jak překonat osamělost v předvánočním čase

Během podzimu je důležité dělat činnosti, které udržují vaši energii na vysoké úrovni, abyste neupadli do melancholie. Využijte výhod venkovních aktivit. Zúčastněte se sběru jablek nebo dýní, vydejte se na výlet do malebné krajiny, kde se vybarvují listy na stromech nebo vyrazte jezdit na kole nebo bruslit.

Svou energii můžete také zvýšit zapojením čichových vjemů. Proměňte doma jablka na voňavé jablečné koláče nebo pokud máte v bytě krb, zapalte ho. Případně zapalte svíčky nebo prostě jděte do restaurace s krbem, abyste si užili pozitivní aspekty sezóny.


6) Dodržujte svůj cvičební režim

Je snadné vynechat návštěvu posilovny nebo si odpustit běhání, když se venku ochladí, ale cvičení má regenerační a povzbuzující účinky, což je v podzimní sezóně obzvlášť důležité. Pokud budete dodržovat svůj týdenní režim, všimnete si zvýšené schopnosti udržet vaši energii na výši. Bez ohledu na to, jaké je venku počasí, vždy můžete dělat meditace, jógu nebo cvičení bez vybavení přímo doma.

7) Naplánujte si nadcházející svátky

7 tipů, jak překonat osamělost v předvánočním čase

Začněte s plánováním svátků hned teď, zejména pokud existují problémy, které je třeba vyřešit, nebo pokud si myslíte, že budete ve dnech volna sami. Připravte si plán na návštěvu známých. Byli byste překvapeni, kolik lidí by bylo rádo, kdybyste mohli trávit svátky společně, jen kdybyste přemohli své obavy a zeptali se. Podobně, pokud existují protichůdné plány, které je třeba vyřešit mezi vámi a členy rodiny, snažte se dosáhnout kompromisů už nyní. Jedna nebo dvě otevřené diskuse povedou k mnohem klidnějšímu měsíci nebo dvěma, které do svátků na konci roku zbývají.

Předběžné plánování vám pomůže užít si více podzimní měsíce, udržet energii na úrovni a vyhnout se přetrvávajícím pocitům obav, osamělosti a izolace, které by mohly potenciálně zničit vaše svátky.

Vánoční svátky si můžete zpříjemnit také díky dárkům, které si nadělíte sami! 6 dárků, které byste si měla dopřát k letošním vánočním svátkům

Staňte se fanouškem naší stránky a už nepřijdete o žádný článek:

Oblíbené články

10 vět, které muži říkají na rande a co tím doopravdy myslí 10 vět, které muži říkají na rande a co tím doopravdy myslí

10 tipů jak přimět muže, aby se do vás zamiloval (1 díl) 10 tipů jak přimět muže, aby se do vás zamiloval (1 díl)

 Návod jak sbalit kluka v sedmi bodech - 4) Posuňte se ve vztahu dál Návod jak sbalit kluka v sedmi bodech - 4) Posuňte se ve vztahu dál

10 tipů jak přimět muže, aby se do vás zamiloval (2 díl) 10 tipů jak přimět muže, aby se do vás zamiloval (2 díl)

7 typů fotek vašeho přítele, které byste měli mít 7 typů fotek vašeho přítele, které byste měli mít

5 způsobů, jak poslouchat své instinkty při hledání partnera 5 způsobů, jak poslouchat své instinkty při hledání partnera

5 tipů, jak vyléčit zlomené srdce 5 tipů, jak vyléčit zlomené srdce

 Chcete si něco začít s kolegou z práce? – Tyhle okolnosti dobře zvažte Chcete si něco začít s kolegou z práce? – Tyhle okolnosti dobře zvažte

5 věcí, které nás naučili seriáloví Přátelé 5 věcí, které nás naučili seriáloví Přátelé

 Vděčnost vám může pomoci stále milovat vašeho partnera Vděčnost vám může pomoci stále milovat vašeho partnera

 Tipy jak sbalit kluka Tipy jak sbalit kluka

17 věcí, kterými nás muž v posteli nejvíc nažhaví 17 věcí, kterými nás muž v posteli nejvíc nažhaví

12 nejlepších věcí na faktu, že jste v létě single 12 nejlepších věcí na faktu, že jste v létě single

8 rituálů, které patří k pravé svatbě 8 rituálů, které patří k pravé svatbě

17 známek toho, že bude navždy usilovat o vaši lásku 17 známek toho, že bude navždy usilovat o vaši lásku

6 věcí, které byste měla vyzkoušet v sexu 6 věcí, které byste měla vyzkoušet v sexu

Komentáře

  Vložit nový komentář

  Další zajímavé

  3 varovné signály, že udržujete vyčerpávající rozporuplné přátelství 3 varovné signály, že udržujete vyčerpávající rozporuplné přátelství

   Jaké zvíře jste podle znamení zvěrokruhu? Jaké zvíře jste podle znamení zvěrokruhu?

  3 tipy, díky kterým budete mít úspěšný web 3 tipy, díky kterým budete mít úspěšný web

  4 nové seriály, které jsou jako dělané pro ženy 4 nové seriály, které jsou jako dělané pro ženy

  10 důvodů, proč začít s pole dance 10 důvodů, proč začít s pole dance

  3 rady, jak si zlepšit milostný život 3 rady, jak si zlepšit milostný život

  5 zajímavostí o britské královské rodině 5 zajímavostí o britské královské rodině

  11 kousků, které nesmějí chybět ve vašem letním šatníku 11 kousků, které nesmějí chybět ve vašem letním šatníku