6 knih pro mladé, které vás nadchnou nejen svým přebalem
Publikováno dne 02. 11. 2016, Kategorie Rady a návody
1984 shlédnutí

6 knih pro mladé, které vás nadchnou nejen svým přebalem

Péťa Stenzelová

S blížícími se Vánoci každoročně roste poptávka po knihách. Někteří je zamýšlí jako skvělé dárky, jiní se jen poohlíží po novém čtivu, aby dohnali knižní resty, které se jim nahromadily během roku. Pokud se i vy v nejbližších dnech chystáte do knihkupectví nebo do knihovny, přečtete si tento článek. Máme pro vás několik skvělých tipů na úžasné knihy pro mladé, které prostě musíte mít!

1) Měsíční píseň – Patricia Briggs

8 Young Adult knih, které vás nadchnou nejen svým přebalem

Hlavní hrdinka knihy Mercy Thompson není žádná ufňukaná žába, ale statečná a silná žena, která se o sebe umí postarat. Navíc není tak docela člověk. Její indiánská krev jí spolu s tajemným původem dovoluje proměnit se v kojota, což sice není úplně k zahození, ve světě plném děsivých nadpřirozených tvorů, z nichž někteří bydlí hned za plotem jejího pozemku, to ale není nic zvláštního. Nechte se unést strhujícím příběhem, který je plný napětí, vtipu a přitažlivých vlkodlaků!

2) Dopisy na konec světa - Ava Dellaira

Laurel je dívka jako každá jiná, tíží ji však bolestivá událost - smrt její sestry May. Když pak dostane ve škole úkol napsat dopis nějakému mrtvému člověku, nezvolí však May, ale celou řadu slavných osobností. Vše se ale zajímavým způsobem zvrtne a Laurel náhle zjišťuje, že její sešit se začíná plnit dopisy, které nikdy neplánuje odevzdat učitelce. Co v nich píše? Vše o svém životě, o škole, rodině i o lásce. Hlavně se však jejich pomocí pokouší smířit s tím, že May už tady není.

3) Pod nekonečnou oblohou - Veronica Rossi

8 Young Adult knih, které vás nadchnou nejen svým přebalem

Aria a Perry si nejsou podobní vůbec v ničem. Pocházejí z odlišných společenských vrstev, a kdyby se nestala ona nešťastná událost, nikdy by se nesetkali. Ale stalo se! Aria je obviněna ze zločinu, který nespáchala a vysoce rozvinutá společnosti, ve které doposud pohodlně žila, ji vyhostila. Dívka rozmazlená technologiemi se tak náhle ocitá sama v pustém a nepřátelském lese. Je odsouzena k smrti. Potká však Perryho a ten jí, navzdory všem odlišnostem, pomůže. Přátelství rychle přeroste v něco víc, má však jejich vztah vůbec šanci?

4) Audrey se vrací - Sophie Kinsella

8 Young Adult knih, které vás nadchnou nejen svým přebalem

Život se s Audrey rozhodně nemazlil – zažila krutou šikanu, a proto teď musí pravidelně docházet k lékařce. Bojí se vycházet ven a nejlépe se cítí doma, ideálně ve tmě a za tmavými brýlemi. Jak už to však bývá, změna přichází, když ji nikdo nečeká. Stejné je to i s Linusem. Jednou si ho přivede domů Audreyin bratr a ona záhy zjistí, že mu dokáže říct i to, co své lékařce zamlčuje. Brzy se díky němu začne vracet zpět do svého života. Není to snadné, Audrey však vidí, co všechno její nemoc dělá s jejími rodiči, sourozenci i přáteli. A jako na potvoru přestává ovládat své city k Linusovi!

5) Všem klukům, které jsem milovala - Jenny Han

Lara Jean na milostné dopisy vlastně moc není – nikdy žádný nedostala, ani neposlala. Pár už jich však napsala. Adresovala je klukům, do kterých byla zamilovaná, ale musela se jich z nějakého důvodu vzdát. Potom je schovala do bezpečí krabice na klobouky a dál už nemyslela ani na dopisy, ani a jejich adresáty. Tedy až do chvíle, než dopisy někdo rozeslal! Lara se náhle musí vyrovnat s reakcemi svého okolí, což není vůbec snadné. Přinesou dopisy i něco dobrého?

6) Hra lží - Sara Shepard

6 Young Adult knih, které vás nadchnou nejen svým přebalem

Hlavní hrdinka Emma s naprostým šokem sleduje video na internetu – je v něm nahraná smrt dívky, která vypadá přesně, jako ona! Je snad možné, že by měla dvojče? Emma začíná pátrat po své minulosti a brzy objevuje svoji sestru Sutton. Ačkoliv objevuje asi není to pravé slovo. Sutton totiž záhadně mizí, ještě než se může s Emmou setkat. Ta si je díky tomu víc a víc jistá, že video, které viděla, nebylo vůbec nahrané! Jak má ale odhalit, kdo její sestře ublížil? Nezbývá, než začít žít její život. Musí přesvědčit její rodiče, kamarády i přítele, ale hlavně zůstat naživu!

 

Máte-li radši filmy, podívejte se na 5 nejlepších komedií pro ženy.

Staňte se fanouškem naší stránky a už nepřijdete o žádný článek:
Láska je k životu nezbytná, máte se rád(a) i vy?
Ano (44 %)
Ne (37 %)
Nevím (19 %)

Oblíbené články

4 rady, jak si zpříjemnit cestu letadlem 4 rady, jak si zpříjemnit cestu letadlem

5 motivačních knih, které vám pomohou změnit život 5 motivačních knih, které vám pomohou změnit život

5 tipů jak si v nesnázích udržet pozitivní myšlení 5 tipů jak si v nesnázích udržet pozitivní myšlení

 Recept na nejlepší cookies sušenky na světě! Recept na nejlepší cookies sušenky na světě!

5 signálů které napovídají, že je čas změnit zaměstnání 5 signálů které napovídají, že je čas změnit zaměstnání

 Recept na horkou čokoládu s Nutellou Recept na horkou čokoládu s Nutellou

8 nejlepších účesů z copů - postupy krok za krokem 8 nejlepších účesů z copů - postupy krok za krokem

10 kroků k příjemné auto-masáži 10 kroků k příjemné auto-masáži

5 nejlepších dívčích seriálů 5 nejlepších dívčích seriálů

7 otázek, ve kterých by měl mít každý pár jasno, než si pořídí dítě 7 otázek, ve kterých by měl mít každý pár jasno, než si pořídí dítě

 První pomoc při bolestivé menstruaci První pomoc při bolestivé menstruaci

3 nové termíny z oblasti stravování, které prostě musíte znát! 3 nové termíny z oblasti stravování, které prostě musíte znát!

 Ano i ne pro dárky do obálky Ano i ne pro dárky do obálky

3 tipy na skvělý dárek pro vaši mámu 3 tipy na skvělý dárek pro vaši mámu

Komentáře

  Vložit nový komentář

  Další zajímavé

  4 největší mýty o čokoládě 4 největší mýty o čokoládě

  5 dalších receptů na dobroty z hrníčku připravené v mikrovlnce 5 dalších receptů na dobroty z hrníčku připravené v mikrovlnce

  7 věcí, na které muži myslí, když nás svlékají 7 věcí, na které muži myslí, když nás svlékají

  10 tipů na hubnutí, které určitě fungují! 10 tipů na hubnutí, které určitě fungují!

   První pomoc při bolestivé menstruaci První pomoc při bolestivé menstruaci

  5 tipů, jak zpevnit svaly pánevního dna 5 tipů, jak zpevnit svaly pánevního dna

  6 otázek finančního rázu, které byste si měli s partnerem vyjasnit ještě před svatbou 6 otázek finančního rázu, které byste si měli s partnerem vyjasnit ještě před svatbou

  4 věci, které můžete odkoukat od modelek 4 věci, které můžete odkoukat od modelek