5 rad, jak se vypořádat s nadměrným pocením
05. 05. 2017, Kategorie Rady a návody
1969 shlédnutí

5 rad, jak se vypořádat s nadměrným pocením

Péťa Stenzelová

Všichni lidé se potí, někdo více, někdo méně. Pokud patříte spíše do první skupiny, máme pro vás dobrou zprávu. V tomto článku vám totiž přinášíme hned několik užitečných rad, díky kterým snadno dostanete své potní žlázy pod kontrolu.

1) Změna jídelníčku

5 rad, jak se vypořádat s nadměrným pocením

Za problémy s nadměrným pocením (a často i s nepříjemně zapáchajícím potem) často může nevhodně zvolená strava či nedostatečný příjem tekutin. V první řadě zkuste začít pít víc čisté vody bez bublinek a zařaďte do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny. Naopak omezit byste měli kávu a alkohol. Nevhodná jsou i hodně kořeněná jídla.

2) Návštěva lékaře

Pokud se u vás kromě nadměrného pocení objevují i jiné příznaky tělesné nespokojenosti, navštivte raději svého lékaře. Pocení je totiž často signálem, který vás varuje, že něco ve vašem těle je špatně. Může jít o hormonální změny, např. v období menopauzy, klidně ale i o virovou či bakteriální chorobu, onemocnění štítné žlázy nebo pokles hladiny krevního cukru. Nadměrné pocení je spojeno i s obezitou.

3) Snadná pomoc z drogerie

5 rad, jak se vypořádat s nadměrným pocením

Nejsnazší řešením je použití deodorantu a antiperspirantu. Mnoho lidí se mylně domnívá, že jde o synonyma a nezáleží na tom, jaký z přípravků použijí. Opak je ale pravdou. Zatímco deodoranty pouze pomáhají předcházet nepříjemnému zápachu, který pocení doprovází, antiperspiranty působí přímo na potní žlázy. Obsahují soli hliníku, které žlázy uzavírají, čímž omezují pocení samotné. Nevýhodou ovšem je, že mnoha lidem tyto soli, spolu s dalšími látkami v antiperspirantu, působí podráždění pokožky.

4) Zacílení na samotné potní žlázy

Existují procedury, které přímo zničí potní žlázy v podpaží. Je jich celá řada, většinou však mají nepříjemné vedlejší účinky. Zde proto zmíníme pouze ten nejvhodnější, který vám jinak neuškodí. Jde o zákrok Miradry, který využívá radiové vlny. Jde o neinvazivní zákrok, díky kterému se pocení zredukuje až o 82%. Značnou nevýhodou procedury je však cena, která dosahuje na bezmála 40 tisíc korun za jeden zákrok.

5) Přírodní pomoc

5 rad, jak se vypořádat s nadměrným pocením

Mezi bylinkami existuje jedna, která je v boji proti pocení velmi dobrým spojencem. Jde o šalvěj, která díky svému unikátnímu složení stahuje potní žlázy. Můžete ji vyzkoušet jednak v klasické formě, tedy převařenou v čaji nebo i jako doplněk stravy v podobě kapek či tabletek, které seženete v lékárně.

 

Přečtete si také rady, díky kterým budete mít krásně bílé zuby!

Máte s partnerem společný oblíbený seriál?
Ano (38 %)
Ne (38 %)
Nevím (25 %)

Oblíbené články

30 dní k větší sebedůvěře 30 dní k větší sebedůvěře

 Veganský recept na cizrnu v kešu omáčce Veganský recept na cizrnu v kešu omáčce

3 nejlepší podniky s vegeburgery 3 nejlepší podniky s vegeburgery

8 dalších nápadů na jednoduché účesy 8 dalších nápadů na jednoduché účesy

 Začněte podnikat prostřednictvím vlastního e-shopu Začněte podnikat prostřednictvím vlastního e-shopu

7 tipů jak vypadat dobře na každé fotce 7 tipů jak vypadat dobře na každé fotce

 Tipy, jak dosáhnout úspěchu při vyjednávání Tipy, jak dosáhnout úspěchu při vyjednávání

5 tipů, jak si usnadnit přípravu do školy 5 tipů, jak si usnadnit přípravu do školy

 Recept na nejlepší cookies sušenky na světě! Recept na nejlepší cookies sušenky na světě!

5 tipů, jak pečovat o vlasy 5 tipů, jak pečovat o vlasy

4 důvody, proč si vytvářet klasická fotoalba 4 důvody, proč si vytvářet klasická fotoalba

10 kosmetických tipů, které vám pomohou k dokonalosti na všech fotkách 10 kosmetických tipů, které vám pomohou k dokonalosti na všech fotkách

Komentáře

    Vložit nový komentář