4 rady, jak si co nejvíc zpříjemnit těhotenství
21. 11. 2018, Kategorie Rady a návody
764 shlédnutí

4 rady, jak si co nejvíc zpříjemnit těhotenství

Péťa Stenzelová

O požehnaném stavu se často mluví jen v samých superlativech. Těhotné ženy tak stále slýchají, jak si mají své bříško užívat, protože se přece jedná o nejšťastnější období jejich života. Přitom je to ale často naopak, s těhotenstvím jsou totiž spojené různé bolesti, nevolnosti a v neposlední řadě i zákazy. Ty pak z onoho úžasného období dělají spíše noční můru. Nezoufejte však! Právě proto jsme si pro vás připravili tento článek, ve kterém se s vámi podělíme o několik tipů, díky kterým budete těhotenské útrapy snášet trochu lépe.

1) Najděte si čas na odpočinek

4 rady, jak si co nejvíc zpříjemnit těhotenství

Vaše tělo prochází velmi vyčerpávajícím obdobím, není proto žádný důvod stydět se za to, že potřebujete častěji odpočívat. Váš partner, rodina i přátelé jistě pochopí, že namísto společných aktivit dáte raději přednost odpolednímu relaxu u vašeho oblíbeného seriálu. Ostatně dostatek odpočinku zajistí, že nebudete nevrlá a nepříjemná – a to vaši blízcí jistě ocení.


2) Nestyďte se požádat o pomoc

Díky častějšímu odpočinku a případným nevolnostem, náhle nemusíte stíhat věci, které pro vás byly v minulosti naprostou samozřejmostí. Ani v tomto případě se ale nemusíte stydět zvolnit tempo a požádat o pomoc. Vynechat byste měla zejména náročnější činnosti, při kterých byste se mohla zranit a také úklid. Ano, čtete správně. Při uklízení bytu totiž často využíváte chemické prostředky, jejichž výpary by mohly miminku ublížit. Přenechejte proto raději čištění sprchového koutu někomu jinému.


3) Mějte vždy po ruce jídlo a pití

4 rady, jak si co nejvíc zpříjemnit těhotenství

těhotenství je důležité dbát na správnou životosprávuPravidelný příjem potravin vám může pomoci i proti nepříjemným těhotenským nevolnostem, noste s sebou proto vždy něco malého k snědku. Ideální jsou třeba oříšky, čerstvé i sušené ovoce, zelenina nebo třeba cereální sušenky. A nezapomínejte ani na vodu! To vše se vám bude v práci nebo při dlouhém čekání u lékaře určitě hodit!


4) Vsaďte na těhotenské vitamíny

Spolu s příchodem požehnaného stavu se bohužel budete muset rozloučit s řadou léků a potravinových doplňků, které jste do té doby běžně užívala. Většina z nich je totiž pro těhotné ženy nevhodná. Aby tím netrpěla vaše imunita, pořiďte si těhotenské vitamíny, které jsou běžně k dostání v každé lékárně. Jedná se o speciálně vytvořený komplex prospěšných látek, které budou k užitku nejen vám, ale i miminku. Spolu s vitamíny si navíc můžete pořídit také magnesium, které je v těhotenství prospěšné, protože zamezuje křečím.


Čekáte miminko? Pak si nenechte ujít článek nazvaný 3 zajímavosti o sexu po porodu.

Věříte, že nad každým z nás bdí anděl?
Ano (60 %)
Ne (27 %)
Nevím (12 %)

Oblíbené články

4 rady, jak si zpříjemnit cestu letadlem 4 rady, jak si zpříjemnit cestu letadlem

8 roztomilých nápadů na makrónky 8 roztomilých nápadů na makrónky

3 tradiční techniky zpracování kávy - washed, natural, honey 3 tradiční techniky zpracování kávy - washed, natural, honey

3 důvody, proč sportovat #LikeAGirl 3 důvody, proč sportovat #LikeAGirl

 Recept na výbornou dýňovou polévku! Recept na výbornou dýňovou polévku!

10 kroků k příjemné auto-masáži 10 kroků k příjemné auto-masáži

43 rad a tipů, jak na líčení očí 43 rad a tipů, jak na líčení očí

4 tipy, jak si jednoduše vylepšit pokoj 4 tipy, jak si jednoduše vylepšit pokoj

 Jak můžeme díky potravě oddálit stárnutí a změnit svůj život k lepšímu Jak můžeme díky potravě oddálit stárnutí a změnit svůj život k lepšímu

11 věcí, které byste měli přestat dělat se svým iPhonem 11 věcí, které byste měli přestat dělat se svým iPhonem

6 důvodů, proč jsou Vánoce krásné 6 důvodů, proč jsou Vánoce krásné

7 věcí, na které muži myslí, když nás svlékají 7 věcí, na které muži myslí, když nás svlékají

5 tipů na rychlé a snadné učení 5 tipů na rychlé a snadné učení

10 věcí, podle kterých poznáte, že už vás nemiluje 10 věcí, podle kterých poznáte, že už vás nemiluje

Komentáře

    Vložit nový komentář