4 pokojové rostliny, které kvetou i v zimě
26. 09. 2019, Kategorie Rady a návody
220 shlédnutí

4 pokojové rostliny, které kvetou i v zimě

Péťa Šolajová

Zima bývá v našich krajích často velmi ponurá, řada z nás se proto snaží prozářit barvami alespoň svůj byt. Kromě krásných doplňků a vonných svíček přichází v úvahu také stále oblíbenější pokojové květiny, které v poslední době zažívají doslova renesanci. Přinášíme vám tedy několik tipů na ty, které kvetou i v zimě.

1) Vánoční hvězda

4 pokojové rostliny, které kvetou i v zimě

Tato pokojovka se pyšní velikými květy, které svým vzhledem připomínají krásnou hvězdu. Nejčastěji ji můžete sehnat s červenými květy, na trhu jsou k dostání ale i růžové, oranžové a bílé. Hitem posledních let jsou pak několika barevné vánoční hvězdy, které zdobí nejednu svátečně vyzdobenou domácnost. Kromě krásných květů je výhodou této rostliny i fakt, že nevyžaduje příliš složitou péči. Stačí, když ji chráníte před chladem a pravidelně ji zaléváte tak, aby byl substrát mírně vlhký.


2) Vánoční kaktus

Přízvisko vánoční nese i kaktus, který je v odborných kruzích známý jako Schlumbergera. Může se pyšnit růžovými, žlutými červenými či fialovými květy, které raší na konci dlouhých pnoucích se stonků. Na rozdíl od vánoční hvězdy má raději chladnější prostředí, což se odráží i na jeho kvítcích. Ty se objevují, pokud je umístěný v prostoru vytopeném na 12 až 15 stupňů Celsia. Je tak ideální ozdobou třeba na chladnější chodby.

3) Brambořík

4 pokojové rostliny, které kvetou i v zimě

Chladno prospívá i krásným Bramboříkům, péče o ně je ale trochu náročnější, než je tomu v případě vánočního kaktusu. V teple se trápí, umístěte jej proto někam, kde je teplota okolo 16 stupňů Celsia. Alternativou je dopřát rostlině přísun čerstvého vzduchu. Brambořík má rád vlhko, nikdy mu ale nezalévejte listy – volte spodní zálivku.


4) Azalka

Krásnými barevnými květy se vyznačují i azalky, které mají rády teploty okolo 18 stupňů Celsia. Jejich hlavní výhodou, kromě krásných barevných květů, je především to, že je lze poměrně snadno pěstovat i několik let. Při výběru si ale dejte pozor – k dostání je totiž jednak bazalka pokojová (indická), ale i bazalka venkovní (japonská). Ta pokojová by sice venku nepřežila, i tak má ale raději trochu nižší teploty. Naopak ale miluje vodu, zalévat ji můžete klidně každý den.Fandíte květinám? Podívejte se i na akvarijní rostliny ZDE.

Těšíte se na Vánoce?
Ano (53 %)
Ne (32 %)
Nevím (16 %)

Oblíbené články

5 signálů které napovídají, že je čas změnit zaměstnání 5 signálů které napovídají, že je čas změnit zaměstnání

3 tradiční techniky zpracování kávy - washed, natural, honey 3 tradiční techniky zpracování kávy - washed, natural, honey

3 tipy, díky kterým budete mít úspěšný web 3 tipy, díky kterým budete mít úspěšný web

 Proč je mlsání se sladidlem xylitol zdravé Proč je mlsání se sladidlem xylitol zdravé

8 tipů, jak ušetřit peníze 8 tipů, jak ušetřit peníze

8 principů, jak zvládají velmi úspěšné ženy své pátky 8 principů, jak zvládají velmi úspěšné ženy své pátky

5 důvodů, proč vyzkoušet chřest 5 důvodů, proč vyzkoušet chřest

 Tipy, jak dosáhnout úspěchu při vyjednávání Tipy, jak dosáhnout úspěchu při vyjednávání

7 věcí, na které muži myslí, když nás svlékají 7 věcí, na které muži myslí, když nás svlékají

4 důvody, proč se vydat na cesty s knihou TRAVEL BIBLE 4 důvody, proč se vydat na cesty s knihou TRAVEL BIBLE

25 dalších způsobů jak zhubnout 25 dalších způsobů jak zhubnout

12 způsobů využití coly v naší domácnosti 12 způsobů využití coly v naší domácnosti

Komentáře

    Vložit nový komentář