4 pokojové rostliny, které kvetou i v zimě
26. 09. 2019, Kategorie Rady a návody
361 shlédnutí

4 pokojové rostliny, které kvetou i v zimě

Péťa Šolajová

Zima bývá v našich krajích často velmi ponurá, řada z nás se proto snaží prozářit barvami alespoň svůj byt. Kromě krásných doplňků a vonných svíček přichází v úvahu také stále oblíbenější pokojové květiny, které v poslední době zažívají doslova renesanci. Přinášíme vám tedy několik tipů na ty, které kvetou i v zimě.

1) Vánoční hvězda

4 pokojové rostliny, které kvetou i v zimě

Tato pokojovka se pyšní velikými květy, které svým vzhledem připomínají krásnou hvězdu. Nejčastěji ji můžete sehnat s červenými květy, na trhu jsou k dostání ale i růžové, oranžové a bílé. Hitem posledních let jsou pak několika barevné vánoční hvězdy, které zdobí nejednu svátečně vyzdobenou domácnost. Kromě krásných květů je výhodou této rostliny i fakt, že nevyžaduje příliš složitou péči. Stačí, když ji chráníte před chladem a pravidelně ji zaléváte tak, aby byl substrát mírně vlhký.


2) Vánoční kaktus

Přízvisko vánoční nese i kaktus, který je v odborných kruzích známý jako Schlumbergera. Může se pyšnit růžovými, žlutými červenými či fialovými květy, které raší na konci dlouhých pnoucích se stonků. Na rozdíl od vánoční hvězdy má raději chladnější prostředí, což se odráží i na jeho kvítcích. Ty se objevují, pokud je umístěný v prostoru vytopeném na 12 až 15 stupňů Celsia. Je tak ideální ozdobou třeba na chladnější chodby.

3) Brambořík

4 pokojové rostliny, které kvetou i v zimě

Chladno prospívá i krásným Bramboříkům, péče o ně je ale trochu náročnější, než je tomu v případě vánočního kaktusu. V teple se trápí, umístěte jej proto někam, kde je teplota okolo 16 stupňů Celsia. Alternativou je dopřát rostlině přísun čerstvého vzduchu. Brambořík má rád vlhko, nikdy mu ale nezalévejte listy – volte spodní zálivku.


4) Azalka

Krásnými barevnými květy se vyznačují i azalky, které mají rády teploty okolo 18 stupňů Celsia. Jejich hlavní výhodou, kromě krásných barevných květů, je především to, že je lze poměrně snadno pěstovat i několik let. Při výběru si ale dejte pozor – k dostání je totiž jednak bazalka pokojová (indická), ale i bazalka venkovní (japonská). Ta pokojová by sice venku nepřežila, i tak má ale raději trochu nižší teploty. Naopak ale miluje vodu, zalévat ji můžete klidně každý den.Fandíte květinám? Podívejte se i na akvarijní rostliny ZDE.

Cítíte se někdy nedoceněně?
Ano (72 %)
Ne (10 %)
Nevím (18 %)

Oblíbené články

3 rady, jak nakupovat vánoční dárky 3 rady, jak nakupovat vánoční dárky

8 Skvělých tipů, jak se připravit na letní dovolenou 8 Skvělých tipů, jak se připravit na letní dovolenou

 Jak vybrat kvalitní rukavice na snowboard? Zaměřte se na materiál a střih Jak vybrat kvalitní rukavice na snowboard? Zaměřte se na materiál a střih

 Jak odhalit myopatii? Příčiny, projevy a léčba Jak odhalit myopatii? Příčiny, projevy a léčba

5 důvodů, proč vyzkoušet chřest 5 důvodů, proč vyzkoušet chřest

6 tipů, co udělat po maturitě 6 tipů, co udělat po maturitě

6 knih pro mladé, které vás nadchnou nejen svým přebalem 6 knih pro mladé, které vás nadchnou nejen svým přebalem

2 tipy, jak se coby host vyhnout svatebním faux pas 2 tipy, jak se coby host vyhnout svatebním faux pas

4  snadné kroky k vytvoření květinové čelenky do vlasů 4 snadné kroky k vytvoření květinové čelenky do vlasů

 Proč se nebát cestovat single Proč se nebát cestovat single

4 rady, jak snadno ušetřit 4 rady, jak snadno ušetřit

6 potravin, které můžete zdravě nahradit avokádem 6 potravin, které můžete zdravě nahradit avokádem

Komentáře

    Vložit nový komentář