3 tipy jak si snadno vybrat nové kolo
22. 05. 2017, Kategorie Rady a návody
1741 shlédnutí

3 tipy jak si snadno vybrat nové kolo

Péťa Stenzelová

Léto se blíží a vy možná uvažujete o koupi nového kola. Jde o skvělý způsob trávení volného času, navíc se jízdou na něm snadno dostanete do formy. Co když ale nevíte, co máte vlastně hledat? Pak je tohle článek přímo pro vás, povíme si totiž vše důležité a jako bonus se dozvíte i pár zajímavých tipů.

1) Kde vlastně kolo koupit?

3 tipy, díky kterým si snadno vyberete nové kolo

Samozřejmě záleží na tom, k čemu chcete své kolo využívat. Kola se sice dají sehnat i v hypermarketech, obecně je ale vždy dobré zamířit rovnou do specializované prodejny, kde bude jistě i někdo, kdo vám může odborně poradit.


Předem si stanovte, kolik chcete do nového kola investovat – za nízkou cenu však nečekejte žádné zázraky. Levná kola jsou většinou těžká a zpravidla jsou vybavená levnými a nepříliš kvalitními brzdami a přehazovačkami. Ty se dají jen těžko seřídit a za několik měsíců je tak bude potřeba vyměnit. Trochu větší investice se tedy v tomto případě rozhodně vyplatí!

2) Kam budete jezdit?

3 tipy, díky kterým si snadno vyberete nové kolo

To je otázka, kterou si prostě musíte položit. Podle toho, jak odpovíte, se totiž bude odvíjet vaše rozhodování. Rozdíly mezi horským a silničním kolem totiž nejsou malé. Horské kolo zvládne i blátivé cesty, kořeny či jiné terénní nesrovnalosti. Pokud byste s ním však chtěli jezdit jen ve městě, bude pro vás zbytečně těžkopádné a pomalé. Ideálním kompromisem je pak kolo trekkingové, které zvládne silnice i cyklostezky a je tak ideální jak pro delší výlet, tak i pro nedělní cestu na zeleninový trh.


Stejně tak zohledněte i to, zda chcete dámské či pánské kolo. Traduje se sice, že kola se sníženým rámem pro dámy nejsou tak kvalitní, jedná se však o omyl. Dámská kola se vyrábí stejným způsobem, jako ta pánská či ta unisex, takže není nutné mít obavy!

3) Na velikosti záleží!

3 tipy, díky kterým si snadno vyberete nové kolo

Při výběru nepodceňujte velikost rámu. Právě zde totiž chybuje nejvíc lidí! Na kole, které pro vás bude příliš malé nebo velké, se vám nebude jezdit dobře. Nejspíš vás budou bolet záda či jiné části těla. Projděte si proto velikostní tabulky, které snadno najdete na internetu a zjistěte, jak velké kolo je vzhledem k vaší výšce vhodné. V prodejně si jej pak vyzkoušejte, abyste se ujistili, že to tak opravdu je!

 

A na závěr ještě několik tipů. Nebojte se požádat v obchodě o radu, rozhodujte se ale jen podle svého uvážení. Požádejte také, zda se na kole smíte projet, klidně i po parkovišti kolem obchodu. Jedná se přece o vyšší investici, kterou byste si měli být jistí.

 

Přečtěte si také 5 důvodů, proč chodit relaxovat do přírody.

Víte heslo do telefonu vašeho partnera?
Ano (38 %)
Ne (53 %)
Nevím (9 %)

Oblíbené články

5 tipů, co si s sebou vzít pod stan 5 tipů, co si s sebou vzít pod stan

7 kroků ke spokojenějšímu životu 7 kroků ke spokojenějšímu životu

 Jak odhalit myopatii? Příčiny, projevy a léčba Jak odhalit myopatii? Příčiny, projevy a léčba

8 snadných tipů na lepší spaní 8 snadných tipů na lepší spaní

3 nejlepší osvědčené taháky 3 nejlepší osvědčené taháky

5 rad, jak v klidu zvládnout první návštěvu u gynekologa 5 rad, jak v klidu zvládnout první návštěvu u gynekologa

 Recept na výbornou dýňovou polévku! Recept na výbornou dýňovou polévku!

5 rad, jak vyhrát nad prokrastinací 5 rad, jak vyhrát nad prokrastinací

9 dalších chyb při vaření 9 dalších chyb při vaření

3 tradiční techniky zpracování kávy - washed, natural, honey 3 tradiční techniky zpracování kávy - washed, natural, honey

12 způsobů využití coly v naší domácnosti 12 způsobů využití coly v naší domácnosti

Komentáře

    Vložit nový komentář