3 důvody, proč být občas offline
31. 07. 2018, Kategorie Rady a návody
816 shlédnutí

3 důvody, proč být občas offline

Péťa Stenzelová

Součástí moderní společnosti jsou i telefony, tablety, notebooky a počítače, nebo chytré televizory a různé herní konzole. Všechny tyto přístroje vám umožňují být součástí velkolepého online světa, který se mnohdy zdá, jako velmi příjemné útočiště před problémy všedního dne. Existují ale i důvody, proč je dobré být čas od času offline! To jsou ony.


1) Náhle máte více času na reálný život

3 důvody, proč být občas offline

Ačkoliv si to nejspíš ani neuvědomujeme, naše telefony náš často okrádají o drahocenný čas. Přiznejte si to! Kolikrát za den si kontrolujete Instagram? Jak často projíždíte emaily? Kolik času strávíte hraním online her? A teď si představte, že nefunguje internet a upřímně si odpovězte, kolik volného času jste díky tomu získaly? Určitě několik desítek minut, možná i hodin. Ty pak můžete věnovat studiu, zahradě, sportu, nebo třeba svému domácímu mazlíčkovi.


2) Oceníte existenci světa bez filtrů

Někteří z nás mohou při sledování profilů ostatních uživatelů pociťovat mírnou nelibost. Vždyť jak je možné, že slečna na Instagramu má tak úžasně ploché břicho? A proč má maminka na Facebooku tak krásnou hrací deku pro miminko? Jak si mohl mladý kluk z YouTube pořídit tak drahé auto? A proč jsou vaši bývalí spolužáci zase na dovolené? Všechny tyto otázky si budete moci odpustit, když se odvážíte být chvíli offline. Zároveň si nejspíš uvědomíte, že obrázek na internetu vůbec nemusí vypovídat o tom, jaký život žijí lidé, kteří na něm pózují!


3) Naučíte se intenzivněji prožívat všední život

3 důvody, proč být občas offline

Pokud dorazíte na rande bez telefonu, budete ochuzení o mnoho věcí. Nepořídíte si fotografii vaší kávy, ani nové selfie s přítelem. Nenajdete si, kdy vám jede tramvaj. Nenapíšete kamarádce, že dnes to probíhá skvěle. Naproti tomu ale budete věnovat stoprocentní pozornost své drahé polovičce, budete si všímat detailů ve vašem okolí a naučíte se je prožívat i jinak, než jen skrze čočku svého fotoaparátu. Zároveň se naučíte spoléhat i sami na sebe, nejen na radu online světa.Technologie ale mohou být často i plusem, třeba, když si chcete napsat email do budoucnosti!

Oblíbené články

5 tipů, jak pečovat o vlasy 5 tipů, jak pečovat o vlasy

5 způsobů, jak rychle změnit svůj život k lepšímu 5 způsobů, jak rychle změnit svůj život k lepšímu

20 příznaků, že trpíte depresí a úzkostí 20 příznaků, že trpíte depresí a úzkostí

 Silný veganský vývar s konopným olejem pomáhá při zánětech a stresu Silný veganský vývar s konopným olejem pomáhá při zánětech a stresu

4 místa, kde je radost se učit 4 místa, kde je radost se učit

5 důvodů, proč jsou čerstvé bylinky skvělá volba 5 důvodů, proč jsou čerstvé bylinky skvělá volba

35 tipů jak flirtovat 35 tipů jak flirtovat

 Jaké zvíře jste podle znamení zvěrokruhu? Jaké zvíře jste podle znamení zvěrokruhu?

8 důvodů, proč je kočka nejlepší zvíře 8 důvodů, proč je kočka nejlepší zvíře

7 kroků ke spokojenějšímu životu 7 kroků ke spokojenějšímu životu

6 důvodů k návštěvě Lipna 6 důvodů k návštěvě Lipna

 Romantická svatba v souladu s přírodou? Na Karlštejně! Romantická svatba v souladu s přírodou? Na Karlštejně!

Komentáře

    Vložit nový komentář