25 dalších způsobů jak zhubnout
Publikováno dne 17. 12. 2016, Kategorie Rady a návody
1909 shlédnutí

25 dalších způsobů jak zhubnout

http://allwomenstalk.com/12-best-ways-to-lose-stomach-fat/

Prvních 25 způsobů jak zhubnout a zbavit se tuku na bříšku naleznete zde.

26) Posilování svalů trupu

Jak zhubnout a zbavit se tuku na bříšku

Vaše břišní svaly jsou součástí svalů trupu, a jsou životně důležité pro kondici a dobré zdraví. Dělejte speciální cviky na zpevnění trupu a nejenomže budete spalovat břišní tuk, ale také docílíte lepšího držení těla a nebudete náchylná k bolestem v zádech.

27) Nahrazujte cukrovinky

Potrpím si na sladkosti, takže je pro mne výzva vyřadit z jídelníčku dezerty apod. Naučila jsem se trik – někdy je možné nahradit sladká jídla, na které mám chuť, něčím zdravějším! Čerstvé jahody, banán, sladké švestky, mražené ovocné šťávy, ale i sušené ovoce bez přidaného cukru – to všechno uspokojí mou chuť na sladké. Bez toho, abych se zbytečně krmila cukrem a prázdnými kaloriemi, kterých jsou cukrovinky plné. Zkuste tímto způsobem zatočit s tukovými zásobami na břiše. Uvidíte, jak krásně to funguje!

28) Dělejte kliky

Věděla jste, že kliky, když je cvičíte správně, jsou perfektním cvikem? Je to dobré kardio cvičení (když jich děláte dostatečný počet), jsou bezvadné pro posílení trupu, a pomáhají posílit svaly celého těla. Skvělé! Kolik kliků dokážete správně udělat vy?

29) Zkuste obrácené sedy-lehy

Je to jeden z mých oblíbených cviků a ráda se s vámi o něj podělím! Sedněte si na šikmou lavičku, s pokrčenýma nohama a zafixovanými chodidly. Potom se pokládejte na půl cesty do lehu a zase zpět. Pro cviky, při kterých se hodně namáhají břišní svaly, je vhodné používat fitness břišní pás. Je to o hodně těžší, než se může zdát! Zařaďte tento cvik do svého plánu a uvidíte, o čem je řeč!

30) Cvičte s kamarádkou

Proč je vždy snazší cvičit nebo držet dietu s kamarádkou? Sama nevím proč, ale je to pravda. Požádejte o pomoc se cvičením a s hubnutím kamarádku, a zbavujte se špeků na bříšku společně! Budete se navzájem inspirovat, pomáhat si, a možná spolu také trochu soupeřit.

31) Potřebujete jíst více menších jídel za den

Moc se neradujte, protože zároveň musíte zmenšit velikost porcí. Konzumování 5-6 malých jídel denně zabrání přejídání v době hlavních jídel a udrží váš metabolismus v činnosti, neboť stále spalujete kalorie z potravy.

32) Nikdy nevynechávejte snídani

Jak zhubnout a zbavit se tuku na bříšku

Vynechávání snídaně může být jednou z příčin ukládání tuku kolem pasu. Když se po mnoha hodinách spánku nenajíte, tělo přejde do „režimu hladovění.“ Váš metabolismus se zpomalí ve snaze ušetrit energii a spálit méně kalorií. Je pravda, že mnoho dietologů doporučuje vydatnou snídani.

33) Dávejte si bedlivý pozor, jaké potraviny jíte

Jedním z nejlepších způsobů, jak zhubnout tuk na břiše, je zkusit jíst potraviny, při jejichž konzumaci spálíte více tuku. Je to např. hnědá rýže, celozrnná mouka, libové maso a drůbež, mořské plody a vaječné bílky. Jsem si jistá, že dobře víte, jakým potravinám se máte vyhýbat. Jsou to zaručeně ty, které máte nejraději. Seznam zahrnuje pizzy, hamburgery, sendviče, fritované a pečené potraviny, tučné maso a všechny produkty, které obsahují hodně cukru.

34) Jezde pomalu

Jak zhubnout a zbavit se tuku na bříšku

Zvykněte si nabírat si malá sousta a pomalu je žvýkat. Tímto způsobem zkonzumujete méně kalorií a nebude se přejídat. Jak to? Našemu mozku trvá přibližně 20 minut, aby zaregistroval, že už jsme najedení, jak jsem se zmínila již dříve. Takže když jídlu nebudete věnovat dostatek času, pravděpodobně toho sníte zbytečně moc. Když budete jíst pomalu, získáte dostatek času k tomu, abyste si uvědomili, že už máte skončit. Jídlo budete také lépe trávit a budete z něj mít větší požitek.

35) Cvičte efektivně

Kardio cvičení zvýší vaši tepovou frekvenci a budete dobře spalovat tuk. Rychlá chůze, běh, aerobik, tanec nebo jízda na kole jsou nejlepšími aktivitami pro rychlé ztrácení tuku na břiše. A když budete cvičit před snídaní, spálíte ještě víc tuku, protože jste tělu dosud nedodali v potravě žádné další kalorie ke spalování.

36) Dodržujte pitný režim

Nemohu to dostatečně zdůraznit! Udržovat tělo hydratované je zásadní pro rychlé shazování tuku na břiše, protože kdybyste byla dehydrovaná, nebudou správně fungovat játra a spalovací proces nebude tak efektivní. Pití dostatečného množství vody je zásadní, ale i horký zelený čaj zmenšuje vliv mastného jídla.

37) Dopřejte si dostatek spánku

Když nebudete spát alespoň 7-8 hodin denně, bude pro vás obtížné dodržovat pohybový a stravovací režim. Studie dokazují, že trvale unavení lidé mají pomalejší metabolismus. Ubezpečte se, že se každou noc pořádně vyspíte!

38) Omezte nebo zcela vyřaďte alkohol

Jak zhubnout a zbavit se tuku na bříšku

Protože alkohol negativně ovlivňuje játra, požívání alkoholických nápojů zpomaluje přirozený proces spalování kalorií v těle. Příležitostná sklenička červéného vína je asi nejlepší volbou. Obsahuje málo kalorií, a má i některé příznivé zdravotní vlivy. Když si dáte občas koktejl, určitě nepřijde všechno vaše úsilí nazmar, ale mírněte se. Hlavně nezapomínejte, že alkohol je plný prázdných kalorií a vážně vyčerpává váš organizmus.

39) Nezkracujte si cestu

Odolávejte pokušení chodit zkratkami, abyste zvýšila množství pohybu a spálených kalorií. Vezměte to oklikou přes park, raději schody vyšlápněte pěšky, než abyste jela výtahem a kdykoli je to možné, dejte přednost chůzi před jízdou autem. Je to určitě jeden z výborných způsobů, jak si poradit s tukem okolo pasu.

40) Snižte příjem soli

Jak zhubnout a zbavit se tuku na bříšku

Nadměrná konzumace soli způsobuje zadržování vody v těle. Důsledkem je nevzhledně nafouklé břicho. Není potřeba své jídlo přisolovat. Také nekvalitní potraviny obsahují mnoho soli, a je lepší se jim vyhýbat.

41) Vyvarujte se stresu

Možná vás to překvapí, ale stres je častou příčinou nadváhy. Součástí stresové reakce je zvýšená chuť k jídlu. Navíc tělo vyprodukuje spoustu hormonů, které způsobí změny v metabolismu. Špatná zpráva pro ukládání nadbytečného tuku.

42) Neztrácejte motivaci

Bez trvalé motivace nebude nic fungovat. Přemýšlejte o tom, co vám pomůže udržet motivaci. Vedení zápisníku o stravování, zapojení do sportovního klubu nebo to, že se za každý malý úspěch odměníte, podpoří vaši výdrž. Nejdůležitější je, abyste se v okamžicích krize neobviňovala nebo nepropadla přejídání. Zůstaňte aktivní a vezměte si za vzor břišáky snů, jaké mají dívky v magazínech!

43) Pobývejte denně na sluníčku

Jak zhubnout a zbavit se tuku na bříšku

Cvičení na sluníčku je příjemné, ale není to přesně důvod, který mám zrovna na mysli. Jestli cvičíte ráda venku, nezapomínejte si chránit pokožku a pít! Teď mám na mysli vitamín D, který získáváme ze slunce. Pamatujete ještě na tip, který jsem vám dala, abyste se vyhýbala stresu? Stres způsobuje vylučování více a více kortizolu, který vede k většímu ukládání tuku. Proto se snažte získávat dostatek vitamínu D, který účinky tohoto hormonu vyvažuje.

44) Chovejte se odpovědně

Není velkým prohřeškem, jestliže někdy zvítězí chuť na nějaké jídlo, nebo chvilkové pohodlí. Je ale snadné to přehnat. Z jednoho zákusku mohou být dva nebo tři a z jednoho malého sáčku popcornu může být celý velký kornout. Z jednoho vynechaného cvičení, protože vám nebylo dobře, může být celý týden, protože jste unavená. Dodržujte stálou vyváženou disciplínu. Opět, pomůže vám v tom dokumentace, kterou si povedete o své činnosti. Může to být zapisování jídleníčku, fotografování své postavy, záznamy o cvičení a podobně.

45) Připravujte si vlastní jídlo

Jak zhubnout a zbavit se tuku na bříšku

Protože i potraviny, prohlašované za dietní, často obsahují konzervanty a mnoho kalorií, je někdy nutné se spolehnout na sebe. I když si nedokážete sama uvařit každé jídlo, aspoň se o to pokuste. Připravte si k obědu čerstvý salát nebo si udělejte několik jídel dopředu. Plánování svých jídel také podpoří vaši odpovědnost, a navíc vás nebudou lákat nevhodné nákupy v obchodě. Vybírejte si čerstvé, přírodní produkty, kdykoli je to možné.

46) Obměňujte cvičení

Když už na vás prováděné cvičení tolik nezabírá nebo vás začíná nudit, mohla byste snadno začít polevovat ve svém úsilí. Změnou cvičebního programu můžete proti tomu bojovat. Zkoušejte nové věci. Zařazujte aktivity, která se dají dělat ve střídajících se ročních obdobích. Zkuste běh na jaře, plavání v létě, jízdu na kole na podzim a lyžování v zimě.

47) Porozumějte svým stravovacím návykům

Jak zhubnout a zbavit se tuku na bříšku

Jíte pro uklidnění? Saháte po jídle, když vám někdo ublíží, jste ve stresu nebo depresi? Je pro vás snadné propadnout nezdravému jídlu, když se cítíte osamělá nebo těsně před spaním? Porozumění svým stravovacím zvyklostem je rozhodující pro to, abyste shodila nadbytečná kila. Jakmile jim porozumíte, snadněji je dostanete pod kontrolu.

48) Cvičení by pro vás měla být zábava

Když to, co děláte, pro vás není zábavné, dlouho u toho nevydržíte. Proto je tak důležité, abyste si vybrala cvičení, které vás baví. Když vás baví tanec, choďte na cvičení Zumby. Aerobik je také ideální a navíc je skvělý pro váš metabolismus. Když vás baví softball nebo bruslení, zařaďte je do svého cvičebního plánu. Budete cvičit s chutí a kila půjdou dolů sama.

49) Zaměřte se na dýchání

Jak zhubnout a zbavit se tuku na bříšku

Mějte na paměti, že stres a napětí vedou k nadměrnému ukládání tuku. Jestli to myslíte s plochým bříškem vážně, hlídejte si své dýchání. Kdykoli se cítíte ve stresu, ať už je to kvůli tomu, co vám ukázala váha nebo kvůli špatnému dni v práci, zkuste pomalu dýchat. Relaxujte, uvolněte svaly a vnímejte každý svůj dech.

50) Naplňujte potřeby svého těla

Jak zhubnout a zbavit se tuku na bříšku

Potřebujete několik porcí jídla každý den. Potřebujete bílkoviny, zdravé sacharidy a spoustu ovoce, zeleniny a vlákniny. Potřebujete cvičit alespoň pětkrát týdně. Potřebujete spoustu spánku, odpočinku a motivace. Potřebujete také nějaký čas pro sebe, malou tmavou čokoládu, sklenku vína k večeři, dobrou knihu a horkou lázeň. Nevšímejte si věcí, které nepotřebujete nebo které nemůžete mít nebo po nich začnete bezhlavě toužit. Pamatujte, že si můžete něco příjemného dopřát, ať už je to kousek koláče nebo masáž. Když vám nebude chybět motivace a zůstanete aktivní, zaručuji vám, že tato pravidla pro získání plochého bříška budou fungovat! Nebuďte na sebe moc přísná, jenom začněte tato pravidla na odbourání nadbytečného tuku na bříšku uplatňovat jedno po druhém. Budete překvapená, jak jednoduché to ve skutečnosti je. A za několik dnů už si všimnete, že jste v pase štíhlejší. Tak proč nezačít hned dnes?

 

Slibte si to, a rovnou si najdete jeden z tipů, se kterým chcete začít. Jestliže znáte nějaké vlastní dobré tipy, podělte se o ně s námi. Dobrých rad na snížení váhy není nikdy dost!

 

Trpíte nedostatkem sebedůvěry? Přečtěte si rady jak zvýšit svoji sebedůvěru.

Staňte se fanouškem naší stránky a už nepřijdete o žádný článek:
Podporuje vás partner?
Ano (38 %)
Ne (12 %)
Nevím (50 %)

Oblíbené články

6 důvodů, proč milovat zimu 6 důvodů, proč milovat zimu

4 rady, jak si zpříjemnit cestu letadlem 4 rady, jak si zpříjemnit cestu letadlem

7 věcí, které by si muži přáli, aby o nich ženy věděly 7 věcí, které by si muži přáli, aby o nich ženy věděly

37 životních zkušeností, které jsem se naučila za 37 let 37 životních zkušeností, které jsem se naučila za 37 let

50 vět, které by každá dívka měla umět říct své nejlepší kamarádce 50 vět, které by každá dívka měla umět říct své nejlepší kamarádce

10 míst, kde se můžete vzdělávat online a zdarma 10 míst, kde se můžete vzdělávat online a zdarma

17 věcí, které můžete dělat se svým miláčkem, aniž opustíte postel 17 věcí, které můžete dělat se svým miláčkem, aniž opustíte postel

5 minut: investice do štěstí 5 minut: investice do štěstí

 Recept na spokojené dítě: 20 minut čtení každý den Recept na spokojené dítě: 20 minut čtení každý den

10 nejhorších rodičů 10 nejhorších rodičů

 Jak na finance během studií Jak na finance během studií

4 rady, jak ušetřit na Erasmu 4 rady, jak ušetřit na Erasmu

5 stop Harryho Pottera v Anglii 5 stop Harryho Pottera v Anglii

7 otázek, ve kterých by měl mít každý pár jasno, než si pořídí dítě 7 otázek, ve kterých by měl mít každý pár jasno, než si pořídí dítě

10 nejlepších tipů do kuchyně 10 nejlepších tipů do kuchyně

3 tajemství, která stojí za skvělou instagramovou fotkou 3 tajemství, která stojí za skvělou instagramovou fotkou

10 kroků k příjemné auto-masáži 10 kroků k příjemné auto-masáži

11 dalších rad, jak najít vnitřní klid a být šťastnější 11 dalších rad, jak najít vnitřní klid a být šťastnější

8 nejlepších účesů z copů - postupy krok za krokem 8 nejlepších účesů z copů - postupy krok za krokem

4 snadné triky, díky kterým bude váš make-up vždy dokonalý! 4 snadné triky, díky kterým bude váš make-up vždy dokonalý!

Komentáře

  Vložit nový komentář

  Další zajímavé

  2 důvody, proč selhání neznamená konec, ale začátek 2 důvody, proč selhání neznamená konec, ale začátek

  6 důvodů k návštěvě Lipna 6 důvodů k návštěvě Lipna

   Run for your Bun! Kavárna, kde za jídlo neplatíte Run for your Bun! Kavárna, kde za jídlo neplatíte

  8 důvodů, proč holky dávají klukům kopačky 8 důvodů, proč holky dávají klukům kopačky

  7 věcí, které by si muži přáli, aby o nich ženy věděly 7 věcí, které by si muži přáli, aby o nich ženy věděly

  10 tipů jak přimět muže, aby se do vás zamiloval (1 díl) 10 tipů jak přimět muže, aby se do vás zamiloval (1 díl)

  3 typy podzimních tónů pleti 3 typy podzimních tónů pleti

  3 důvody, proč zkusit alespoň měsíc abstinovat 3 důvody, proč zkusit alespoň měsíc abstinovat