10 nejromantičtějších filmů, které musíte vidět
Publikováno dne 05. 02. 2016, Kategorie Rady a návody
7549 shlédnutí

10 nejromantičtějších filmů, které musíte vidět

http://allwomenstalk.com/10-most-romantic-movies

Romantické filmy jsou mými nejoblíbenějšími. A co vy, také máte rádi milostné příběhy? Prožívání silných emocí s hlavními hrdiny a čekání se zatajeným dechem, zda bude mít film šťastný konec. Přesně tohle dokáží romantické filmy divákovi přinést. Jen je potřeba si k ruce připravit krabici s ubrousky, které se budou zaručeně hodit při dojemných scénách.

 

Vybrala jsem pro vás 10 nejlepších romantických filmů, které podle mě byly kdy natočeny. Řada z nich už je doslova klasika, a pokud jste některý z nich ještě neviděli, musíte to určitě brzy napravit. U každého z nich je krátký popis zápletky a uvedena jména herců.

 

Pokud tedy hledáte opravdu dobrý romantický film, s níže uvedeným seznamem určitě neuděláte chybu. Zapomeňte na průměrné filmy, které si stahujete jen proto, že jste je ještě neviděli a zažijte skutečnou a ověřenou kvalitu. Na nic už nečekejte a vyberte si příběh, který chcete sledovat už dnes večer.

1) Hříšný tanec

Tenhle klasický romantický film je naprosto úžasný. Kdo jednou uvidí Patricka Swayze, jak něžně drží Jennifer Grey při otočkách na parketě, tomu tato dvojice jednou provždy doslova vtančí do srdce.

 

Děj: Hodné děvče z dobré rodiny se zamiluje do tanečníka s pochybnou minulostí. Baby (Jennifer Grey) a Johnny (Patrick Swayze) se pomalu sbližují během letních prázdnin v nóbl rekreačním středisku pro bohaté rodiny. Může mít budoucnost vztah dcery majetných hostů a chudého tanečníka z řad personálu? Odpověď na tuto otázku přináší závěrečný tanec, který všechny přítomné jednoznačně přesvědčí, že láska je mnohem víc než peníze a prestiž i reputace.

 

Hrají: Jennifer Grey, Patrick Swayze, Jerry Orbach, Kelly Bishop
Žánr: romantický
Hodnocení: 5.9/10

2) Titanic

Silný milostný příběh na pozadí celosvětově známé tragické události. Není divu, že si Leonardo diCaprio jako chudý Jack a Kate Winslet, jako bohatá, ale nešťastná Rose podmanily již miliony diváků.

 

Děj: Bohatá Rose a chudý Jack se setkávají na palubě lodi, kde chce Rose skokem z paluby ukončit svůj život, který má prožít se zlým a sobeckým snoubencem Calem. Přestože jsou každý z jiného světa, přeskočí mezi nimi jiskra a zažehne vášnivý cit, který je pro ně silnější, než nadcházející tragické události.

 

Hrají: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Billy Zane, Kathy Bates 
Žánr: romantický, drama
Hodnocení: 7.4/10

3) Pretty women

Pretty Woman je kultovní verze příběhu o Popelce. Jsem si jistá, že jste tento film už někdy v životě viděli, určitě si to ale rádi zopakujete.

 

Děj: Edward (Richard Gere) a Vivian (Julia Roberts) pocházejí ze dvou naprosto odlišných vrstev – on z je úspěšný bohatý obchodník a ona tvrdě pracující prostitutka se zlatým srdcem, která si chce vydělat peníze a zlepšit si tak život. Když Edward zastaví autem u Vivian a zjišťuje cestu, nabídne se ona, že mu ji ukáže. Slovo dá slovo a Edward se rozhodne pronajmout si Vivian na celý týden. Přitom ale nejde až tak o její služby, jako spíše o city, které k ní Edward pocítí. Když jeho obchodní partner zjistí, co je Vivian zač, spustí tím koloběh nepříjemných událostí, které vyústí v hádky a rozchod. Jejich láska ale nakonec dokáže zvítězit nad penězi a záští okolí.

 

Hrají: Julia Roberts, Richard Gerse, Jason Alexander, Laura San Giacomo
Žánr: romantický, komedie
Hodnocení: 5,7/10

4) Duch

Příběh filmu Duch je o lásce, kterou nedokáže rozdělit ani samotná smrt. Tenhle film je klasika z mnoha důvodů, mimo jiné i díky známé scéně s hrnčířským kruhem. Zaručeně vás chytne za srdce a promáčí hromadu papírových kapesníčků. Ty si rozhodně připravte i kvůli Whoopi Goldbergové, u jejíchž výstupů ve filmu diváci pro změnu brečí smíchy.

 

Děj: Sam (Patrick Swayze) a Molly (Demi Moore) jsou šťastný a zamilovaný pár. Když se jednou v noci vracejí z divadla do svého nového bytu, jsou v úzké uličce přepadeni zlodějem a Sam je zavražděn. Ocitá se v pasti jako duch, který nemůže opustit tento svět. Postupně si uvědomuje, že jeho smrt nebyla náhoda a že musí varovat Molly, které hrozí bezprostřední nebezpečí. Protože jako duch ale není lidmi viděn, ani slyšen, pokouší se komunikovat skrze věstkyni Odu Mae Brown (Whoopi Goldberg), která je šokována zjištěním, že má tyto schopnosti.

 

Hrají: Patrick Swayze, Demi Moore, Whoopi Goldberg a Tony Goldwyn
Žánr: romantický, komedie
Hodnocení: 6,8/10

5) Láska přes internet

V běžném životě jsou nepřátelé, ale v anonymním prostředí internetu si velmi rozumějí. Bude mu ale ona schopná odpustit to, co jí provedl v reálném životě? Tenhle film je jedním z nejsladších a nejromantičtějších filmů, které byly kdy natočeny, a naprosto jasně dokazuje, že Tom Hanks a Meg Ryan, jako dvojice, prostě patří k sobě.

 

Děj: Kathleen (Meg Ryan) vlastní malé, příjemné knihkupectví. Joe Fox (Tom Hanks) se ovšem hned za rohem chystá otevřít obrovský knižní obchod. Je jasné, že podnikání Kathleen tím skončí a tak se oba dostávají do častých ostrých sporů. Joe by rád, aby se i ona do něj zamilovala. Přiměje jí k tomu prostřednictvím jejich internetového přátelství?

 

Hrají: Tom Hanks, Meg Ryan, Parker Posey, Greg Kinnear a Jean Stapleton.
Žánr: romantický
Hodnocení: 6,2/10

6) Svatby podle Marry

Jennifer Lopez jako svatební plánovač a Matthew McConaughey jako ženich. Otázkou ale je, kdo si koho nakonec vezme. Příjemná romantická komedie, kterou určitě stojí za to vidět.

 

Děj: Mary Fiore (Jennifer Lopez), se živí jako svatební plánovač, který pomáhá zajišťovat průběh svatebního dne členům bohatých a významných rodin. Sama je však nezadaná a tak může o své svatbě zatím pouze snít. Jednoho dne zachrání dětského lékaře Steva Edisona (Matthew McConaughey) a přeskočí mezi nimi jiskra. Mohlo by to vypadat na slibný začátek hezkého vztahu, nebýt smutné skutečnosti, že je to právě Marry, kdo je najatý, aby pomohl naplánovat svatbu Steva s nesnesitelnou Fran (Bridgette Wilson).

 

Hrají: Jennifer Lopez, Matthew McConaughey, Bridgette Wilson, Judy Greer, a Kevin Pollack.
Žánr: romantický
Hodnocení: 3,9/10

7) Láska nebeská

Další zábavná komedie od tvůrců filmů Deníku Bridget Jonesové a Notting Hill. I tento jejich snímek je plný života, lásky a intrik. Velké množství romantických filmů pochází z Anglie, a jsou bezvadné zejména tehdy, je-li v nich k vidění tolik filmových hvězd první třídy, jako právě v Lásce nebeské.

 

Děj: S více než tuctem protagonistů, by se mohlo zdát, že film bude nepochopitelnou směsicí příběhů, ale je tak výborně zpracován, že vztah Juliet (Keira Knightly) a jejího novomanžela (Chiwetel Ejiofor), milostný trojúhelník mezi Karen (Emma Thompson), Harry (Allan Rickman) a jejich kolegou i případy dalších hrdinů se tak hladce prolínají, že přirozeně působí jako jeden ucelený příběh.

 

Hrají: Keira Knightly, Chiwetel Ejiofor, Alan Rickman, Emma Thompson, Bill Nighy, Laura Linney, Liam Neeson

Žánr: romantický, komedie
Hodnocení: 6,4/10

8) Deník Briget Jonesové

Renne Zellweger je tak zábavná jako svobodná a nejistá Bridget Jones. Její příběh obsahuje lásku, sex, samotu a hromadu humoru. Dočká se Bridget žádosti o ruku od muže svých snů?

 

Děj: Bridget Jonesová (Renne Zellweger) je svobodná třicátnice s nadváhou, sklony k pití, kouření, přejídání se a litování se. Nepřidá jí ani fakt, že se vyspala se svým šéfem, který ovšem jejich následný vztah nebere nijak vážně. Její rodina i přátelé se jí snaží dát dohromady s pohledným Markem Darcym (Colin Firth), kterého ovšem Bridget vnímá jako nudného a nafoukaného právníka. Prostřednictvím řady trapasů a katastrof ale pomalu zjišťuje, že Mark pro ni má své jisté kouzlo.

 

Hrají: Rene Zellweger, Colin Firth, Huge Grant, Jim Broadbent, Shirley Henderson, Gemma Jones.

Žánr: romantický, komedie
Hodnocení: 6,8/10

9) 50x a stále poprvé

Drew Barrymore zde hraje dívku, která má potíže s opakující se ztrátou paměti a Adam Sandler je milý hezounek, který se do ní zamiluje. Drew Barrymore je v romantických komediích vždy doslova perfektní, proto není divu, že jich má na svém kontě hned několik.

 

Děj: Henry (Adam Sandler), který žije nespoutaným dobrodružným životem, se na první pohled zamiluje do krásné Lucy (Drew Barrymore). Ta ovšem trpí vzácnou formou choroby, při které má potíže s pamětí. Každý den je tak pro ni naprosto novým, když si nepamatuje věci, které prožila a lidi, které potkala. Henry je však nezdolný a vymýšlí stále nové a nové způsoby, jak to všechno Lucy připomenout. Její otec (Blake Clark) a bratr (Sean Astin) mu nejdříve ve vztahu k Lucy brání, ale nakonec pochopí, že to s ní myslí dobře, a tak mu začnou dokonce pomáhat.

 

Hrají: Adam Sandler, Drew Barrymore, Sean Astin, Blake Clark, Rob Schneider.
Žánr: romantický, komedie
Hodnocení: 5,4/10

10) Wimbledon

Kirsten Dunst a Paul Bettany tvoří roztomilý pár v tomhle skvělém filmu o mladém tenistovi, směřujícímu za vítězstvím a starší tenistce, která má naopak již své nejlepší období za sebou.

 

Děj: Peter (Paul Bettany) chce být tenisovou hvězdou, ale štěstí mu bohužel nepřeje ani v profesním, ani v soukromém životě. To se změní, když díky příznivému losu tzv. divoké karty dostane příležitost zúčastnit se turnaje ve Wimbledonu. Tam také potkává Lizzie (Kirsten Dunst), mladou tenisovou hvězdičku, do které se téměř okamžitě zakouká. Zdá se, že se ho štěstí ve hře i osobním životě začíná držet. Dokáže ale vyhrát Wimbledon a ještě si udržet vztah s krásnou Lizzie?

 

Hrají: Paul Bettany, Kirsten Dunst, Sam Neil, James McAvoy, Jon Favreau.
Žánr: romantický, sportovní tématika
Hodnocení: 5,9/10

 

 

Nezapomeňte si přečíst i o tom, co by si muži přáli, aby o nich ženy věděly.

 

 

Staňte se fanouškem naší stránky a už nepřijdete o žádný článek:
Letošní léto je opravdu výjimečné, užíváte si jej podle vašich představ?
Ano (53 %)
Ne (38 %)
Nevím (9 %)

Oblíbené články

6 důvodů, proč milovat zimu 6 důvodů, proč milovat zimu

5 dalších receptů na dobroty z hrníčku připravené v mikrovlnce 5 dalších receptů na dobroty z hrníčku připravené v mikrovlnce

5 způsobů, jak zůstat stále plní optimismu 5 způsobů, jak zůstat stále plní optimismu

9 tipů jak úspěšně projít zkoušky 9 tipů jak úspěšně projít zkoušky

10 tipů, jak přežít krutou zimu 10 tipů, jak přežít krutou zimu

 Jak si vybudovat na zahradě přírodní jezírko Jak si vybudovat na zahradě přírodní jezírko

4 věci, které můžete odkoukat od modelek 4 věci, které můžete odkoukat od modelek

3 nové termíny z oblasti stravování, které prostě musíte znát! 3 nové termíny z oblasti stravování, které prostě musíte znát!

30 tipů pro ty, kteří vůbec netuší jak se starat o miminko 30 tipů pro ty, kteří vůbec netuší jak se starat o miminko

5 důvodů, proč je skvělé jít sama na koncert 5 důvodů, proč je skvělé jít sama na koncert

2 tipy, jak se coby host vyhnout svatebním faux pas 2 tipy, jak se coby host vyhnout svatebním faux pas

3 tajemství, která stojí za skvělou instagramovou fotkou 3 tajemství, která stojí za skvělou instagramovou fotkou

9 pohotových odpovědí na otázku, proč nic neříkáte 9 pohotových odpovědí na otázku, proč nic neříkáte

4 tipy, jak si jednoduše vylepšit pokoj 4 tipy, jak si jednoduše vylepšit pokoj

4 fotky, které vám s vaší BFF nesmí chybět 4 fotky, které vám s vaší BFF nesmí chybět

11 rad jak najít vnitřní klid a udělat váš den poklidnější a život šťastnější 11 rad jak najít vnitřní klid a udělat váš den poklidnější a život šťastnější

4 rady, jak si užít ekologické Vánoce 4 rady, jak si užít ekologické Vánoce

10 kroků k příjemné auto-masáži 10 kroků k příjemné auto-masáži

Komentáře

  Vložit nový komentář

  Další zajímavé

   Napište si e-mail do budoucnosti! Napište si e-mail do budoucnosti!

  3 úskalí vztahu s cizincem 3 úskalí vztahu s cizincem

  5 věcí, které byste měla vědět o striích 5 věcí, které byste měla vědět o striích

  3 typy podzimních tónů pleti 3 typy podzimních tónů pleti

  7 překvapivých příznaků, že trpíte nedostatkem bílkovin 7 překvapivých příznaků, že trpíte nedostatkem bílkovin

   Jak můžeme díky potravě oddálit stárnutí a změnit svůj život k lepšímu Jak můžeme díky potravě oddálit stárnutí a změnit svůj život k lepšímu

  4 tipy, jak se vyhnout podzimnímu nachlazení 4 tipy, jak se vyhnout podzimnímu nachlazení

  10 nejhorších mužských zlozvyků a jak si s nimi poradit 10 nejhorších mužských zlozvyků a jak si s nimi poradit